fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

HBO Hacklendi ve Game of Thrones Hakkında Bilgiler Çalındı!

Anasayfa
Sinema HBO Hacklendi ve Game of Thrones Hakkında Bilgiler Çalındı!
hack-hbo

HBO hackerkar tarafından saldırıya uğradı ve şirketten 1.5 terabaytlık veri çalındı. Bu verilerin içinde GoT’un yayınlanmamış bölümlerinden, çalışanlarının bilgilerine kadar birçok doküman yer alıyor.

HBO, yaptığı açıklamalarda, bir hack saldırısının gerçekleştiğini ve bilgisayar korsanlarının HBO sunucularına girerek büyük miktarda veriyi ele geçirdiğini doğruladı. Yani bu şu demek; Game of Thrones’un yayınlanmamış bölümlerini İnternet’e sürmek hackerların elinde.

HBO, “Siber bir kaza yaşandı ve bu da mülkiyet bilgilerinin ele geçirilmesine neden oldu. Gerekli önlemleri almaya çalışıyoruz ve avukatlarımızla olayın incelenmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bilgi güvenliği HBO’nun ilk önceliğidir ve bunları korumak bizim için ciddi bir sorumluluktur.” açıklamasını yaptı.

Çalınan veriler içinde yalnızca yayınlanmamış bölümler ve senaryolar değil, aynı zamanda çalışan verileri ve finansal bilgiler de yer alıyor. Bilgisayar korsanları çevrimiçi verileri yavaş yavaş yayınlamaya başladılar bile. Pazar gecesi gazetecilere gönderdikleri bir e-postaya göre korsanlar şu açıklamalarda bulundu:

“Tüm insanlık, merhaba. Siber güvenlik döneminin en büyük sızıntılarından biri gerçekleşiyor. Peki bu sızıntı nedir? Elbette, söylemeyi unuttum. Bu sızıntı HBO ve Game of Thrones! Sizler gerçekten şanslısınız, çünkü sızıntıyı indirebilecek ilk insanlarsınız. Bundan keyif alın ve bu yazıyı yayınlayın. Bunu en iyi şekilde yayınlayan kişiyle röportaj yapacağız. HBO düşüyor.”

HBO bu sızıntıların ardından bir ders almalı ve bilgileri daha güvenli bir şekilde korumalı. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İnşallah korsanlar dizi hakkında daha fazla bilgi yaymaya devam etmezler. Yoksa bu durum çok can sıkıcı olabilir.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR