fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Guinness Rekorlar Kitabı Nasıl Ortaya Çıktı?

Anasayfa
Eğlence Guinness Rekorlar Kitabı Nasıl Ortaya Çıktı?
Guinness-rekorlar-kitabı-nasıl-çıktı

Her gün birbirinden ilginç birbirinden iddialı rekorların kaydedildiği Guinness Rekorlar Kitabı’nın ortaya çıkışını hiç merak ettiniz mi? Oldukça ilginç bir hikaye sizi bekliyor.

Anlatılanlara göre Guinness şirketinin başkanı, düzenlenen bir av partisi esnasında arkadaşlarıyla ‘en hızlı av kuşu hangisidir?’ diye bir tartışmaya tutuşur. Bu tartışma sonrası başkan, kendi kendi şunları düşünmeye başlamış:

Ülkemin barlarında sırf bu rekorlar yüzünden kim bilir kaç kez kavgalar çıktı, kaç kez ‘en iyi avcı benim, en büyük ev bana ait’ gibi anlamsız konular yüzünden tartışmalar yaşandı. Üstelik bunlar sadece kişiler arasında maddi değil, manevi anlamda da tahribat yarattı. Buna kesinlikle bir son vermeliyim.

Başkanın bu düşüncelerinin ardından 1950’li yıllarda Guinness biraları sponsorluğunda, ufak bir broşür halinde ilk Guinness Rekorlar Kitabı basılır. O yıllarda basılan bu kitap, zamanla şirketin adını dünya genelinde en çok duyuran kısım oldu ve günümüze kadar ulaştı.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR