fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Grafik Tasarımda En Çok Tercih Edilen Programlar!

Anasayfa
Karşılaştırma Grafik Tasarımda En Çok Tercih Edilen Programlar!
photoshop-fotograf-efektleri-min

Grafik tasarımda grafikerlerin en çok tercih ettiği programları derledik. Sizde kullanılan programları ve bilgilerini okuyabilirsiniz.

Adobe Photoshop:

Grafikle uğraşmayan inşaların bile kulaklarının alışkın olduğu Photoshop programı, grafik tasarımcılar tarafından sıkça kullanılır. Diğer grafik tasarım programlarının aksine vektör tabanlı değil, piksel tabanlı bir tasarım imkanı sunan Photoshop programı güçlü fonksiyonlara sahip bir fotoğraf düzenleme programıdır.

adobe-photoshop

Adobe Illustrator:

1987 yılından beri geliştirilen ve günümüzde dünyanın grafik programları konusunda devi sayılan Adobe tarafından hazırlanan ve geliştirilen Illustrator programıdır.
AI, EPS, SVG ve PDF uzantılı dosya biçimlerini destekler. Web tasarım, broşür ve afiş tasarımlarında etkin olarak kullanılan programdır.

illustrator-picture-640x351

Corel DRAW:

En çok kullanılan bir diğer program ise coreldraw’dır.
Daha çok matbaacılıkdijital baskıcılıktekstiltabela ve afiş gibi uygulamalarda kulanılır Türkiye’de kullanıcı sayısı bir hayli fazladır.

coreldraw

Adobe InDesign:

Masaüstü yayıncılıkta kullanılan bu program Adobe’nin geliştirdiği bir yazılımdır.
Vektör tabanlı sayfa düzenlemesi, bütünleşik yaratıcı araçlar ve tipografi kontrolü sunan InDesign programı e-kitaplar ve dijital yayıncılık için sıklıkla kullanılır.

indesing-640x360

Adobe Dreamweawer:

Adobe’nin diğer bir programıdır. Web geliştirme ve  Html editörlerinden biridir .Bir sayfa tasarlarken kullanıcılara sunduğu özellikler fazla ve kullanımı oldukça kolay bir programdır.

dwr

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

“Grafik Tasarımda En Çok Tercih Edilen Programlar!” üzerine 1 yorum

  1. Buckie says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR