Gözlüksüz 3D sinemalar geliyor! - DC-Tekno
Kapat

Gözlüksüz 3D sinemalar geliyor!

Anasayfa
Teknoloji Gözlüksüz 3D sinemalar geliyor!

Tabi ki 3D sinema izlemek aşırı derecede heyecanlı ve bir çok kişi de buna bayılıyor. Ama o 3D gözlükler yüzünden tüm sinemanın tadını almamızı engelleyebiliyor. Kullanmak çoğu kişiyi rahatsız edebiliyor. 5-10 dakika olsa hadi neyse film boyunca gözlüğü takmak şart oluyor. Ama artık gözlüksüz de 3D sinema izleyebileceksiniz.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü gözlüksüz 3D sinema izleyebilmemiz için güzel bir projeye imza attı. Şuan kullanılan 3D sinema yönteminden çok daha farklı bir yöntem ile 3D sinemayı gözlüksüz yaşayabilmemiz için ekrana farklı açılardan yansıtılan görüntüler ile 3D görüntüler elde ediliyor. Yani gözlük takmamıza gerek kalmıyor diyebiliriz.

Bu teknolojiyi kullanabilmek her sinemanın harcı değil diyebiliriz. Bu teknolojiyi kullanmak için sinema salonunda farklı değişiklikler yapılması gerekiyor. Sinema salonunun farklı bölgelerine yerleştirilen aynalar 3 boyutlu sinema izlememizi sağlamakta. Henüz sinema salonlarında görmemiz mümkün değil diyebiliriz. Nedeni ise çok pahalıya patlıyor.

Ama hala üzerinde çalışmalar devam ediyor. Belki de kısa süre sonra daha ekonomik bir şekil alabilir böylece tüm sinema salonlarında aktif bir şekilde görmeye başlayabiliriz. Yani artık gözlüksüz de 3 boyutlu sinema keyfi çıkarabileceğiz. Kısa süre sonra eğer ekonomik bir şekil alıp sinemalarda görmeye başlarsak tabi sevineceğiz ama Türkiye’ye ne zaman gelir hiç bilemeyiz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR
x