Google’ın Sürücüsüz Aracı Trafik Kazası Yaptığını Biliyormuydunuz? - DC-Tekno
Kapat

Google’ın Sürücüsüz Aracı Trafik Kazası Yaptığını Biliyormuydunuz?

Anasayfa
Teknoloji Google’ın Sürücüsüz Aracı Trafik Kazası Yaptığını Biliyormuydunuz?

Sürücüsüz otomobillerin geliştirildiği süreçte ne kadar güvenli olduğu hakkında birçok tartışma ortaya atılmıştı. Çoğu kişi bu araçların insan reflekslerine göre hareket edemeyeceğini ve olası kazalara sebebiyet vereceğini ileri sürerken diğer kişiler de güvenli olduklarını ve tıpkı bir insan gibi hareket edebileceklerini düşünüyorlardı.

Birçok marka bu konuda geliştirmelerini sürdürdü ve büyük markalardan bazıları piyasaya bu otomobilleri çıkardılar. Daha önceden Tesla‘nın yapmış olduğu bazı sürücüsüz araçların adı birkaç trafik kazasında geçti. Acil durumlarda kullanıcı müdahalelerine tepki vermeden kendi algoritmasını izleyen bu akıllı araçların yaptığı trafik kazalarına Google’ın akıllı aracı da katıldı.

Google’ın Lexus RX 450h markalı sürücüsüz aracı ABD‘nin Kaliforniya Eyaleti‘ndeki Mountain Viewbölgesinde bir kaza yaptı. Yapılan haberlere göre araç kaza esnasında otomatik pilot modunda ilerliyordu. Aracın ilerlediği süreçte bölgede bir minibüsün kırmızı ışıkta geçmesi üzerine bir kaza meydana geldi. Araçta bulunan bir Google çalışanı kırmızı ışıkta geçen minibüsü farketse de aracın kontrolünü ele geçiremedi. İfadelere göre sürücüsüz otomobillerin şuanki teknolojiyle birlikte çok fazla güvenli olmadığı tekrar ileri sürüldü.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR