Kapat

Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır? Seo Köşesi

Anasayfa
Seo Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır? Seo Köşesi
google üst sıralara nasıl çıkılır

Google’da üst sıralara nasıl çıkılır? Bugünkü konumuz sitemizin nasıl üst sıralara çıkacağını anlatmak.

Öncelikle SEO Nedir ?

En basit deyim ile arka sokaklarda yer alan dükkanınızı, en işlek caddeye çıkarmaktır. Yani bir siteniz var örnek vereleim : X sitesi. X sitesinin alanı teknoloji olsun. X sitesinin binlerce rakibi var teknoloji alanında. Peki bu durumda X sitesi nasıl üst sıralara çıkar ? İşte bu işlemlerin yapılmasına Seo denir.

Peki üst sıralara nasıl çıkacağız ?

1-Anahtar Kelime Analizinizi Yapın!

Organik trafik anlamında iyi bir noktaya gelmek istiyorsanız kullanıcılarınızın arama yaptığı anahtar kelimeleri iyi bir şekilde analiz etmelisiniz. Yani direk sitenize Google aramalarından girilmesini istiyorsanız anahtar kelimeleri iyi analiz etmelisiniz. Direkt olarak ilk sayfayı hedeflediğiniz kelime veya kelimelerle birlikte long-tail diye tabir ettiğimiz uzun öbek li arama sorgularını da hedeflemelisiniz. Sitenizin reklamını yapmadan organik hit istiyorsanız ilk aşama bu.

2Site İçi SEO’nuzu Eksiksiz,Hatasız Yapın!

Arama motoru yazılımları son yayınladıkları güncellemeler doğrultusunda yeni yayına giren, mevcut SEO operasyonlarını yürüten siteler için açık bir mesaj vermeye başladılar; “Site içi SEO’nuzu tamamlamadan operasyonlarınıza başlamayın!”.

Site içi Seo yu nasıl yaparız. Aslında çok basit. Yapmanız gereken bir eklenti kurmak. Önerimiz olarak ise bizimde kullandığımız Yoast Seo eklentisini kullanabilirsiniz. Bu eklenti ile ilgili detaylarında olacağı haberi yakında paylaşacağız.

3-Sitedeki içerikleri Optimize Edin!

Anahtar kelime analizinin ardından site içi içeriklerinizle ilgili çalışma yapmanız gerekiyor. Kullanıcılarınızın ihtiyaçlarına çözüm bulan, arama yaptıkları konularla ilgili en iyi bilgiyi bulabilecekleri içerikleri üretmeniz ve sunmanız gerekiyor. “Özgün içerik” diye tabir edilen kısım işte bu. Kullanıcılar için içerik üretirken SEO anlamında da dikkat etmeniz gereken nokta, anahtar kelime yoğunlukları. Burada yapmanız gereken, sadece anahtar kelimeleri kullanarak spam içerikler üretmek değil, en iyi şekilde kullanıcıya hitap eden içerikler üretmek.

Artık Google, kendisinin kullanıcıya en hızlı en iyi bilgiyi sunmak için çalıştığı gibi, sitelerin de bu doğrultuda çalışmasını istiyor ve buna göre sıralama faktörlerini düzenlediğini söylüyor.

4-Rakiplerinizi seçin ve Analiz Edin!

Site içi SEO’nuzu eksiksiz bir şekilde yaptınız, anahtar kelime analiziniz gerçekleştirdiğiniz, kullanıcılar doğrultusunda sitenizi optimize ettiniz. Peki rakiplerinizi analiz ediyor musunuz ?Hangi SEO değerlerine sahip olduklarını, hangi anahtar kelimelerde pozisyon aldıklarını güncel olarak takip ediyor musunuz? Link aldıkları siteleri, nasıl link aldıklarını tespit edebiliyor musunuz? Yaptığı reklamları Backlinkleri takip ediyor musunuz ?

İşte yukarıda yönelttiğimiz tüm soruların cevabı için rakiplerinizin SEO değerlerinden başlamak üzere, site içi SEO performansında sizden hangi noktalarda önde, hangi değerleri daha yüksek ve hangi anahtar kelimelerden trafik alıyorlar bunları iyice takip etmeniz gerekiyor.

SEO ÇALIŞMALARI İÇİN BAŞLANGIÇ SEVİYESİ BİR ŞEYLER ANLATTIK. UMARIM ETKİLİ OLMUŞTUR.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

“Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır? Seo Köşesi” üzerine 3 yorum

  1. Selim Enes says:
  2. Sinan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR