Kapat

Google Play Rootlu Cihazlarda Çalışmayabilir!

Anasayfa
Teknoloji Google Play Rootlu Cihazlarda Çalışmayabilir!
google-root-kararı

Geçtiğimiz günlerde Netflix’in Rootlu cihazlarda çalışmayacağı haberini duyurmuştuk. Şimdi de Google Root yapılmış cihazlarda Google Play’in çalışmasını engelleyebilir.

Bazı kullanıcılar Akıllı telefonları üzerinden tam kontrol sağlamak amacı ile Root işlemi yaparak telefonunu kullanmakta. Her ne kadar Root işlemi cihazı garanti dışı bıraksa da kullanıcılar tüm kontrolü ele almak için bu riski göze almaktalar.

Root işlemi oldukça tehlikeli bir işlem olmakla beraber; yanlış yapılan işlem sonucunda cihazınızın tamamen kapanmasına ve bir daha çalışmamasına neden olabilmektedir. Bu sonuçlarda size masraflar doğurabilir. Ancak bu konuda biraz araştırma yapmış ve gözünü karartarak Root işlemi yapmak isteyen kullanıcılar için Google Play Store’da da çeşitli uygulamaları görmek mümkünken Google tarafı bu konuda bir değişikliğe gidecek gibi gözüküyor.

Netflix’in kararının ger ne kadar Google’ın Widevine DRM koruması ile ilgili olduğu ifade etse de; Google, Root işlemi yapılmış cihazlarda Google Play Store’dan uygulama indirmelerini engelleyecek düzenlemeler getirdiği ortaya çıkmış oldu. Ancak Google bu konuda değişikliğe gitse de bu işlemi yapmak için kullanıcılar farklı yollardan yine amaçlarına ulaşacak gibi gözüküyor.

Google Rootlu Cihazlara, Google Play Store’u Engellemesi Konusunda Düşüncelerinizi Yorum Kısmında Paylaşabilirsiniz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR