Kapat

Google , Facebook ve Twitter Bitcoin Reklamlarını Engelleyebilir

Anasayfa
Sosyal Medya Google , Facebook ve Twitter Bitcoin Reklamlarını Engelleyebilir

Sky News adlı sitenin iddiasına göre gelecek haftalarda kripto paralar ile ilgili reklamları engelleyecekler. Bu engelleme ile ilgili olarak kesin açıklama yapılmazken, şirketlerin bu konuda attığı adımlar ve aldığı önlemler sonucunda kullanıcıların mağdur olmasının önüne geçmeyi hedefledikleri iddia ediliyor.

Google , Facebook ve Twitter isimli 3 internet sitesi tarafından kripto paralara dair reklamları engelleme isteğinin arkasında yatan sebeplerin tam bilinmediği iddia ediliyor. Sky News adlı internet sitesinin kripto paralar (Bitcoin, Ethereum ve benzeri) dair reklamların neden engellenecek olduğu ve bu bilgiyi nereden elde ettiklerini paylaşmamaları ise kurgu olabilecek olduğu iddiasına sebep olmuş durumda.

Google Yasakladı

Google zaten bir süre önce AdWords reklamlarının yasakladıklarını ve Haziran ayından itibaren hiçbir kripto para reklamlarına asla yayınlanmayacak olduğunu açıklamıştı. Google.com arama motoru ve Adsense reklamı kullanan sitelerin kripto para ve Bitcoin reklamları gösteremeyecek oldukları açıklanmıştı. Google’dan sonra Twitter ve Facebook tarafından da kripto paralara dair reklamların engellenmesi ortaya büyük bir kriz çıkarabilecek olduğu gibi, ciddi oranda kripto paraları etkileyebilecek.

29 yaşındayım ve 6 yıldan beridir teknoloji editörlüğü yapıyorum. Ankara Üniversitesi mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR