Kapat

Google, Bulunduğunuz Her Yeri Kayıt Altına Alıyor!

Anasayfa
Teknoloji Google, Bulunduğunuz Her Yeri Kayıt Altına Alıyor!
maps-google

Bir bilişim dergisinin ortaya attığı ve kolayca ispatlanabilen iddiaya göre Google, konumuzu sürekli kayıt altına alıyor ve saklıyor.

Bilişim sitesi Bright Side, teknolojinin karanlık yönünü kamuoyu ile paylaşıyor. Google’da bir gelişme olduğu ortaya çıktı. Evet, şirket her yerde akıllı telefon kullanıcılarını takip ediyor. Şirket, haritadaki bir kişinin nerede olduğunu işaretlemek için noktalar kullanan bir programdan faydalanıyor.

007ac4f3e6d1d896d393919c0e454f40c16497f8

Eğer ikna olmadıysanız kendinizi izlemenin bir yolu var. Akıllı telefonunuzda kullandığınız Google hesabında oturum açmanız ve bu bağlantıyı takip etmeniz yeterli. Geçerli ayın birinci gününden beri bulunduğunuz yerlerdeki tüm kayıtları görebilirsiniz. Daha da inanılmaz olanı, hangi gizlilik ayarlarını seçerseniz seçmiş olursanız olun bilgileriniz hala Google tarafından bir sunucuda toplanıp saklanıyor.

Konum geçmişinizin hesabınızda etkin olup olmadığını kontrol etmek için “Google Haritalar Konum Geçmişi” sayfasına gidin ve Geçmiş ayarlarınıza erişmek için dişli şekilli simge düğmesine tıklayın. Hizmeti devre dışı bırakabilir veya etkinleştirebilirsiniz. Ancak konum geçmişinizin devre dışı bırakılması, ay içerisinde bulunduğunuz yerlerin sunuculardan silineceği anlamına gelmiyor.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

2 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR