Google, Android’de Açık Bulana 200 Bin Dolar Ödül Verecek - DC-Tekno tablanca.com - tablanca Kaynaklar ve Bilgiler.
Kapat

Google, Android’de Açık Bulana 200 Bin Dolar Ödül Verecek

Anasayfa
Teknoloji Google, Android’de Açık Bulana 200 Bin Dolar Ödül Verecek
android-guvenlik-acigi-dctekno

Dünyanın önde gelen şirketlerinden Google, Android’in güvenlik duvarını saldırılara karşı sağlama almak için 2 yıldır “Android Güvenlik Ödülleri” sistemini uyguluyor. Bu yıl ise güvenlik ödülü miktarını 200 bin dolara çıkartığını duyurdu!

Judy isimli zararlı dosya, virüs, 37 milyona yakın Android tabanlı cihazı ele geçirdikten sonra güvenlik önlemleri daha da hat safhaya çıkartılıyor. Google, Android’de açık (hata) bulana 200 bin dolar ödül verecek.

Amacı siber güvenlik olan firma Check Point‘e göre kullanıcılar tarafından Google Play Store’dan 4,5-18,5 milyon kez kötü amaçlı uygulama telefona indirildi. Açık ve ücretsiz bir mobil işletim sisteminin kötü amaçlı uygulama geliştiricileri tarafından nasıl ele geçirildiğine en belirgin örnek ise Judy zararlı yazılımı olmuştu.

Ödül Bu Yıl 4 Kat Arttı

Firma, mobil işletim sisteminin güvenlik açıklarını daha fazla kullanıcının, mühendisin, yazılımcının test etmesi ve bu açıkların bildirilmesi için 2015 yılında “Android Güvenlik Ödülleri” uygulamasını başlatmıştı. Uygulamanın 2016 yılında ise ödülü 50 bin dolara çıkmıştı.

Firma, bu yıl ödül miktarını 4 katına çıkararak tamı tamına 200 bin dolara yükseltti. Bu ne demek? Yani Android’de zararlı yazılım kaynaklı açık, hata bulan kullanıcı, bunu şirkete bildirdiği takdirde 200 bin dolarlık ödülün sahibi olacak. Aynı zamanda şirket,geçen sene  güvenlik araştırmacıları tarafından 450’den fazla güvenlik açığı raporu aldığını belirtiyor.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR