fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Google Adsense Başvurmadan Önce Mutlaka Uygulamanız Gerekenler

Anasayfa
Seo Google Adsense Başvurmadan Önce Mutlaka Uygulamanız Gerekenler
google-adsense-başvurmadan-önce-yapılması-gerekenler

Herkes sahip olduğu web sitesinden para kazanmak ister. Bunun içinde çeşitli reklam firmalarıyla anlaşma sağlarlar. Fakat bu reklam firmaları arasından en iyisi, en güveniliri ve en çok kazandıranı Google Adsense firmasıdır. Peki Adsense ile nasıl anlaşma sağlanır? Adsense almamızdaki en önemli etkenler nelerdir? Bugün bunlardan bahsedeceğiz. Ve size bunu net bir şekilde söylüyoruz, eğer verilen kriterlerin hepsini uygularsanız %90 Adsense başvurunuz kabul edilecek. Gelin hep birlikte o kriterlere bir göz atalım;

1- Tasarım

Google Adsense onayı almak için en az içeriğin kalitesi kadar sitenizin tasarımı da büyük bir role sahiptir.

Sitenizin kullanıcı dostu, göz yormayan bir tasarıma sahip olması ve profesyonel bir tasarım olmasına mutlaka özen gösterin. Eğer elinizden geliyorsa, imkanınız var ise ücretli temaları yani profesyonel şekilde kodlanmış temaları kullanmanızı tavsiye ederiz. Daha detaylı bir şekilde önceki makalemizde bu konuda bilgi vermiştik. Bir göz atmanızı tavsiye ederiz. WordPress İçin Ücretli mi Yoksa Ücretsiz Tema mı Seçmeliyiz?

2- Gizlilik Politikası

Sitenizde Gizlilik politikası sayfası yok ise muhtemelen sizinde Adsense başvurunuz onaylanmayacaktır.

Sitenin içeriği ne olursa olsun bu sayfayı koymalısınız. Fakat benim sitem sadece kendi fikirlerimi paylaştığım, basit bir blog. Gizlilik politikası sayfası koymama gerek yok ki, şeklinde bir düşünceniz varsa kesinlikle yanlış bir algı.

Bastıra bastıra söylüyoruz ki Google adsense başvurunuz reddedildi cevabını almadan önce kesinlikle sitenize gizlilik politikası oluşturmalısınız.

Eğer gizlilik politikası oluşturmadı iseniz, %90 olasılıkla Google, adsense başvurunuzu kabul etmeyecektir. Çünkü Google gizlilik politikasını işinizi ne kadar ciddiye aldığınızın göstergesi olarak kabul eder.

3- Hakkımızda Sayfası

Gizlilik politikasında olduğu gibi, Google adsense onaylatma için olmazsa olmaz kriterlerden bir diğeri de “hakkımızda” veya “hakkımda” sayfanızın olmasıdır.

Yine bastıra bastıra söylüyoruz ki, eğer Google adsense sitenizde“hakkımda” sayfası olmadan başvurduysanız, 48 saat beklemenize gerek yok. Ben size gönderecekleri cevabı şimdiden iletiyorum; “Adsense başvurunuz reddedildi.”

Google, gizlilik politikasında olduğu gibi “hakkımda” sayfanızı da işinizi ne kadar ciddiye aldığınızın göstergesi olarak kabul eder.

4- İletişim Sayfası

Google Adsense’den onay almak için sitenizde mutlaka yer vermeniz gereken bir diğer sayfa ise, iletişim sayfanız.

Google adsense için kriter, bir ziyaretçiniz sizinle iletişime geçmek istediğinde, bunu ne kadar kolay gerçekleştirdiği olacaktır.

Buna göre, bir iletişim sayfanızın olması, iletişim sayfanızda bir iletişim formunun olması, ayrıca kendi domain adresinize ait bir mail adresinize yer vermeniz info@dctekno.com, sosyal medya hesaplarınızı siteye koymanız, yani ziyaretçilerinizin sizinle her türlü araçla kolaylıkla iletişime geçmesine olanak sağlamanız, Google adsense onay alma şansınızı yükseltecektir.

5- İçerik Sayınız

5 özgün makale ile Adsense başvurusu yapmayı düşünmüyorsunuzdur herhalde? Tabii ki de red yeme ihtimaliniz %99 civarlarındadır.

Bahsettiğim gibi böylesine bir sistem sizin sitenizde yayınladığınız beş tane makale için nasıl bir gelir modeli oluşturabilir ki?

Adsense’e başvurmadan önce en az 40-50 tane 300-500 kelime arası içerik hazırlamanızı öneririm. Çevrenizde 10 makale ile nasıl Adsense başvurusunun onaylandığı ile böbürlenen kişiler olabilir, ancak işinizi şansa bırakmayın ve ve en önemli noktalardan biri olan sabırlı olun. Bu işler sabır işidir.

6- İçerik Kalitesi

Arkadaşım bana o kadar içerik ekle dedin fakat ben yine onay alamadım! İşte burada ise Google adsense başvuru şartları arasında yer alan en önemli madde içeriklerinizin kalite seviyesidir.

İçerikleri diğer sitelerden çalmayıp kopyala yapıştı yapmayıp, özgün, kaliteli, detaylı, okunma oranı ve etkileşim oranı yüksek içerikler yazın…

He birde içeriklerin kalitesi kadar, içerik konuları da oldukça fazla önem arz ediyor çünkü, adsense bazı konulara tamamen rest çekmiş durumda.

Adsense Yasaklı İçerik Türleri: Telif haklarına aykırı içerikler (örnek: film siteleri), müstehcen içerikler, hack, casino, kumar, alkol, uyuşturucu, tüm yasa dışı içerikler.

Diğer Önem Arz Eden Kriterler: Yukarıdaki maddeler dışında Adsense onaylatma için aşağıda liste olarak paylaştığım maddelere de dikkat etmelisiniz.

  • Adsense programına katılmak için mutlaka 18 yaşınızın üzerinde olmanız gerekli.
  • Sitenizde paralı trafik sağladıktan sonra Adsense’e başvurmayın.
  • Adsense’e başvururken mutlaka gerçek kimliğiniz ve gerçek bilgilerinizle başvurun.
  • Telif hakkı olan resimleri kullanmayın. Kullansanız bile mutlaka kaynağını belirtin.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

“Google Adsense Başvurmadan Önce Mutlaka Uygulamanız Gerekenler” üzerine 4 yorum

  1. Hakan T. says:
  2. Ege Beşiroğlu says:
  3. abdullah says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR