GOALTYCOON NEDİR? - DC-Tekno
Kapat

GOALTYCOON NEDİR?

Anasayfa
Nasıl Yapılır GOALTYCOON NEDİR?

GOALTYCOON NEDİR ?

Marketglory ekibinin bir diğer çalışması olan Goaltycoon; online para kazandıran futbol  menejerlik oyunudur. Site daha çok yeni olmasıyla birlikte Marketglory ile entegre çalışmaktadır.

Goaltycoon futbol menejerlik oyununda size rastgele bir takım ve rastgele bir lig atanır. Takımınız anında verilir fakat lig atanması bir kaç gğün sürebilir bu yüzden kayıt olduktan sonra sabırlı olup biraz beklemenizde yarar vardır. Marketglory’de de olduğu gibi burda da hızlı para kazanmayı düşünüyorsanız yatırım yapmanız gerekecektir. Bir çok şekilde kulübünüzü geliştirme yöntemi bulunmaktadır. Bbu konuda detaylı bir yazıyı ilerleyen zamanlarda ekleyeceğim. Bu yazımızda sitenin para kazandırması ve başlangıçta yapılması gerekenler üzerinde yoğunlaşağız.

İLK YAPILMASI GEREKENLER

Öncelikle ligimiz atanana kadar oyuncularımızı training kısmından mevkilerine uygun pozisyonlara koyarak geliştirmeye başlıyoruz.

Görselde de gördüğümüz gibi size 2 adet hediye edilen koçları ve oyuncuları yerlerine yerleştiriyoruz.( Yukarıda gördüğümüz üzere ekstra koçlar da satın alabiliyoruz ). Daha sonra tactics kısmından taktiğinizi kendi isteğinize göre yerleştirip oyuncularınızı uygun konumlara yerleştiriyorsunuz.

Ligimiz atandıktan sonra ilk yapmanız gereken, ilk karşılacağınız rakibinizin SG ( yani scoring -takım gücü- e ) sine bakmaktır. Bunun için de home kısmında sayfanın tam ortasında yapacağınız maç ve önceki maçın göründüğü kısımdan bakabilirsiniz. Maçı kazanmada en önemli faktör scoring dir. Scoringiniz ne kadar yüksek olursa ligi lider bitirme şansınız o kadar yüksek olur. Scoringimiz takım maç kazandıkça deneyim, form ve moral artışıyla, antreman yaptıkça, enerji kullandıkça ve bonus verdikçe artar.  Başlangıç aşamasında hızlı bir giriş yapıp yukarılara tırmanmak istiyorsanız oyuncularınıza şampiyonluk bonusu ve maç bonusu vermeniz yararlı olabilir. Maç bonusu 1 maçlıktır sonraki maç tekrar yazmanız gerekir fakat şampiyonluk bonusu kalıcıdır eğer düşük bir miktar yazarsanız maksimum miktara ulaşana kadar istediğiniz zaman ekleme yapabilirsiniz.

Görselde de gördüğümüz yerden bonuslarda değişiklik yaptıkça scoringiniz değişecektir. Ayreten oyun stilini aggresive yapmak scoringi %10 artırır ( fakat kart görme ihtimaliniz artar aynı şekilde sakatlık da öyle ), possesive yapmak ise %10 azaltır.

Takımımızı nasıl yöneteceğimizi az çok öğrendik şimdi gelelim para kazanma kısmına :)

Sitede maç kazandıkça, lig sıralamanıza bağlı olarak, referanslar sayesinde ve içerde oynadığınız maçlarda para kazanırız. Lig sıralamanız ne kadar iyi olursa o kadar çok kazanırsınız. Ayrıca sisteme yeni eklenen National Cup ve Continental Championship ile de kazançlar daha fazla olmaya başlayacaktır. ( kupalar aktif hale gelmiştir ) Victory bonus ve lig sırası bonusu bulunduğunuz lige göre farklılık gösterir. İlk kayıt olduğunuzda arka liglerden başlayacağınız için maç kazanmanız kolay olur fakat kazançlarınız başta düşüktür lig atladıkça kazanç da artar.

Yukarıda gördüğümüz görselde bonuses yazan kısımda herhangi birine tıklayarak daha detaylı bonus sayfasına ulaşabilirsiniz

İlk başlarda bu ayarlamaları yaptıktan sonra günde sadece 1 kez girmeniz takımınızı kontrol edip sakat cezalı vs. yoksa maç saatini beklemeniz yeterli olacaktır.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR