GitHub siber saldırıya maruz kaldı - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

GitHub siber saldırıya maruz kaldı

Anasayfa
İnternet GitHub siber saldırıya maruz kaldı

GitHub isimli dünyanın en fazla kullanılan yazılım geliştirme platformu siber saldırıya maruz kaldı. Dünyaca ünlü hacker gruplarının gerçekleştirdiği tahmin edilen DDoS saldırısı sonucunda siteye erişim kesilirken, zaman zaman ise yavaşlama problemleri yaşandı. Sunucularında herhangi bir güvenlik sorunu olmadığını ve herhangi bir verinin çalınmadığını açıklayan GitHub yöneticileri, anında güvenlik şirketinden yardım alındığını ve sistemlerin birkaç dakika kesinti sonrasında geri geldiğini açıkladı.

1.35 TB seviyesinde veri akışı gerçekleştiren siber korsanlar, bu kadar yoğun ve yüksek veri akışı sonucunda sunucuların çökmesini, bununla birlikte oluşacak güvenlik açıklarından dolayı sunucuları ele geçirmeyi hedefliyordu.

Maddi ve Manevi Kayıp Yok

GitHub, saldırının fark edilmesinin hemen ardından Akamai Prolexic isimli güvenlik şirketinden yardım aldıklarını, bu sayede sistemlerine erişim sorunlarını birkaç dakika aradan sonra ortadan kaldırdıklarını doğruladı. Siber saldırganların bankalar başta olmak üzere yazılım bilgilerinin yer aldığı ve yazılıma dayalı olan bu tür dev sitelere fazlası ile saldırı gerçekleştirdikleri bilinen bir durum iken, GitHub isimli internet sitesinin daha önce hiç bu kadar büyük siber saldırıya uğramadığı biliniyordu.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR