fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

GetContact Nedir? Neden Bu Kadar Popüler

Anasayfa
Yazılım GetContact Nedir? Neden Bu Kadar Popüler

GetContact tüm Türkiye’yi kasıp kavurdu. Neredeyse akıllı telefon kullanıp da GetContact uygulamasını dünden beridir telefonuna indirmeyen kullanıcı kalmazken, tüm Türkiye’nin telefon numaraları da bu sayede bir nevi çalınmış oldu. Kullanıcılar kendi elleri ile tıpkı Facebook olayında olduğunun benzeri şekilde kötü niyetli bu kişilere tüm rehberdeki telefon numaralarını ve isimleri teslim ederken, uygulama birkaç saat içerisinde milyonlarca veri işledi.

Ardı ardına açılan hesaplar tek tek yapılan sorgulamalar akıllı telefon kullanıcılarının adeta bir oyuna çekilmesini sağladı. Kişisel verilerin gizliliği bu sayede etkisiz hale düşerken, uygulamayı milletvekili gibi yüksek rütbede olan kişilerin dahi kullanıyor olabileceğinden endişe ediliyor.

Nasıl Popüler Oldu?

Arkasında Rusya’nın olduğu düşünülen ve tüm dünyaya yönelik olarak yayınlanan GetContact uygulamasının asıl amacı rehberde bulunan numara ve isimleri çalarak bunları diğer şirketlere üst düzey fiyatlar ile pazarlamak yönünde olduğu söylenebilir. Kimse kimseye bu şekilde bir hizmeti bedava sunmayacak olduğu gibi bu gibi uygulamalardan uzak durulmasını tavsiye ederiz. Zira uygulama tüm verilerinizi anında sisteme yüklemektedir.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR