'Gece Gölgenin Rahatına Bak' Klibi, Telif Hakkı Yüzünden YouTube'dan Kaldırıldı! - DC-Tekno
Kapat

‘Gece Gölgenin Rahatına Bak’ Klibi, Telif Hakkı Yüzünden YouTube’dan Kaldırıldı!

Anasayfa
Eğlence ‘Gece Gölgenin Rahatına Bak’ Klibi, Telif Hakkı Yüzünden YouTube’dan Kaldırıldı!
gece-gölgenin-rahatına-bak-telif-yedi

240 milyon izlenme almış ve eğer telif yemeseydi dahada izlenme alacak popüler şarkının videosu YouTube’da telife takıldı.

Gerekse sosyal medya olsun gerekse bütün internet ortamında popüler olan  “Gece Gölgenin Rahatına Bak” adlı şarkı, videosu ile YouTube’da sadece 1 ay içinde 80 milyon görüntülenme sayısına erişmişti. Yani aslında çok iyi rakamlara ulaşmıştı.

İnstagram başta olmak üzere pek çok sosyal medya fenomeninin de paylaşımlarında şarkının ismini kullanması ile giderek ünlenen, popülerliği artan klip, son olarak 240 milyon görüntülenmeye ulaşmayı başarmıştı. Fakat hepimizin atladığı şöyle bir durum vardır ki bu durum sosyal medyada da sık sık gündeme geldi, şarkının altyapısı aslında başka bir şarkıdan alıntı. Doğrusu birebir aynısı diyebiliriz.

Anna RF’nin 2012 yılında YouTube’a videosunu yüklediği ‘Jump’ isimli klibi, ‘Gece gölgenin rahatına bak’ olarak bildiğimiz şarkının orjinali diyebiliriz. İşte bu konuda ciddi eleştirilen odağı olan Çağatay Akman’ın şarkısı artık YouTube’da yok. Evet yanlış okumadınız. Artık bu klip YouTube’da yok. Videoya girdiğiniz zaman, şarkının orjinal sahibi Anna RF tarafından bulunan telif hakları sebebi ile videonun kullanılamadığına dair uyarı almaktasınız.

gece-gölgenin-rahatına-bak-engellendi

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

“‘Gece Gölgenin Rahatına Bak’ Klibi, Telif Hakkı Yüzünden YouTube’dan Kaldırıldı!” üzerine 1 yorum

  1. Mehmet says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR