fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Game of Thrones 7. Sezon Senaryosu!

Anasayfa
Sinema Game of Thrones 7. Sezon Senaryosu!
game-of-thrones-7-sezon-senaryosu

HBO’nun hacklenmesinin ardından İnternet’e Game of Thrones dizisinin senaryosu sızdırıldı. Bizde sizlerle dizinin yedinci sezonunun senaryosunu paylaştık. İşte senaryo…

DİKKAT: AĞIR SPOİLER İÇERİR OKUMADAN ÖNCE SON BİR DEFA DÜŞÜNÜNÜZ.

Birinci Bölüm

Akgezenler duvara doğru harekete geçecek. Bran duvarı geçip yeni Lord Kumandanımız Dolorous Edd ile tanışacak.
Sansa, Jon ve diğer lordlar Boltonlar ile olan savaşta aldatanlara ne olacağı ile ilgili tartışmaya girecek. Sansa ve Lyanna Mormont ceza olarak aldatanların topraklarının diğerlerine verilmesini isteyecek ancak Jon bunu kabul etmeyecek. Hainlik eden lordları bağışlayacak. (Bağışlamaktan ziyade cezalandırmayacak diyelim)
Daenerys ve silahlı gücü Dragonstone’ye erişecek. (Stannisin olduğu bölümlerde vardı, Merkezi Krallığın -Kings Landing- yakınlarında olan bir ada) Savaş hazırlığı ile ilgili konuşmak için bir çadırın içinde toplanacaklar. Daenerys Tyriona dönüp Başlayalım mı ? (Shall we begin ?) diye soracak ve bölüm bitecek.

İkinci Bölüm

Jon Daenerys’ten, Jon ve kuzeyin diğer lordları ile Dragonstone’de tanışmak istediğini bildiren bir kuzgun alacak. Jon ve Davos ejderha camına sahip olup olmadığını öğrenmek için buluşmaya gidecek. (Ejderha camını evvelki bölümlerde gördük. Akgezenleri öldürmeye yarıyor.) Bu sırada Sansa Winterfall’ın idaresi ile ilgilenecek.
Dorne ve HighGarden, Lannisterler tarafından yağmalanacak.
Jaime, Olena Tyrell ile Highgarden’de karşılaşacak. Ninemiz joffreyi zehirlediği de dahil olmak üzere herşeyi Jamie’ye anlatacak. Jamie’den hayatına kıymasına müsaade etmesini isteyecek (Cerceinin eline düşmek istemiyor). Jamie’de buna müsaade edecek ve Olena Tyrell zehir içerek hayatına kıyacak.
Euron, Yara’yı bulacak ve tutsak alacak. Filoların çarpıştığı sırada Theon denize atlayarak kurtulacak.
Euron daha sonra Dorneye saldıracak, Elleria’nın savunuculuğuna yapan kızlardan ikisini öldürüp, Elleria’yı esir alacak.

Üçüncü Bölüm

Jon ve Davos, Dragonstone’ye erişecek ve sahilde Tyrion ile buluşacak.
Tyrion, Jon Snow ile Daenarys’i tanıştıracak. Daenerys Jon Snow’dan diz çökmesini isteyecek. Jon kabul etmeyecek. Bu sırada Daenerys’e Akgezenlerin konusunu açacak. Ancak Daenerys, Jon’a inanmayacak. Olayı gören Davos ise Daenerys’in dikkatini çekmek için Jonun dirilişinden söz etmek isteyecek ancak Jon anlatmasına mani olacak. Tyrion ise ortamı yumuşatmak için Daenerys’e yaklaşacak ve Jon’nun emin biri olduğunu ve deli olmadığını söyleyecek. Bunun üzerine Jon Snow, Daenerys’in saygısını kazanacak. (Tyrion ya adam küçük fakat tesirli)
Jon, Theon ile karşılaşacak. Theon ona Sansa’yı kurtarmak için yaptıklarını anlatacak.
Arya Winterfall’a dönüş yolunda, vaktinde ormana saldığı kurdu Nymeria ile karşılacak.
Jorah ve Sam Old Town’da karşılacak. Sam, Jorahın hastalığı için rehabilitasyon bulacak.
Bran Winterfell’a geri dönecek.

Dördüncü Bölüm

Arya Winterfell’e geri dönecek. (Starklar nihayetinde bi araya geldi bee)
Daenerys nihayetinde Westerosa erişecek. İçlerinde Samin babasının da olduğu bir kaç tane lordu ejderhalarını kullanarak cayır cayır yakacak.
Tyrion, Danerys’i Merkezi Krallığa(Kings Landing) dümdüz saldırmasına mani olacak. Ejderhaların sivillere zarar vereceğini söyleyecek.
Jammy, Bronn ve Lannister silahlı gücü Daenerys ve silahlı gücü tarafından pusuya düşürülecek. Lannister silahlı gücü yerle bir olacak, Bronn ise Jamieyi ejderhanın elinden son anda kurtaracak.
Jon Snow tek yolun birleşmek olduğunu ve diğer kralları inandırabilmek için canlı bir akgezene ihtiyacı olduğunu fark edecek.

Beşinci Bölüm

Sam ile Gilly Old Town’dan ayrılacak. Winterfell’a doğru yola koyulacak.
Jorah, Old Townda rehabilitasyon olduktan sonra Dragonestone’ye gelecek ve Daenerys ile tekrar buluşacak.
Jon içinde Bran ve Arya’nın Winterfell’e eriştiğini bildiren bir kuzgun alacak.
Jon, Jorah ve Gendry (Gendry ne ilgi bilinmiyor ?) Duvara doğru yelken açacak. Daenerys’e ve Westerostaki diğer lordlara kanıtlamak için Duvarın kuzeyinde akgezen yakalamaya çalışacak.
Jamie ve Bronn saklıca Tyrion ve Davos ile buluşacak. Tyrion “Abi yanlış yoldasın gel bu işi tatlı yoldan halledelim, Cercei teslim olsun” diyecek, ancak Jamie kabul etmeyecek.

Altıncı Bölüm

Jon EastWatcha erişecek. (Duvardaki kalenin doğusunda bir yer)
Jon, Thoros (Kardeşlikten), Beric, Tormund, Jorah ve Gendry akgezenlere saldırıcak. Akgezen kutup ayısı (Hayvanlarda akgezen olabiliyor, hem de ejderhalar dahi!) Thorosu öldürecek.
Daha sonra bizim ekip donmuş bi gölün orada mahsur kalacak. Daenerys ejderhaları ile beraber onları kurtarmaya gelecek. Jon dışında herkesi kurtaracak. (Sanırım Jon maksatlı kalıyor burada. Ayrı olarak burada Daenerys’in jondan etkileneceğini söyleyenler var)
Bu gürültünün yaşandığı sırada Gece Kralı saldıracak, ejderhalardan biri öldürüp yine diriltecek ve kendi kullanacak. (Ben o ejderhayı Arya kullanacak diyodum, benim kuramda yattı..)
Jon tam öldürülecekken Benjen Stark çıkacak ve Jonu kurtaracak. Ona kendi atını verecek ve sonrasında bir akgezen tarafından öldürülecek. (Yeterince can verdi değilmiydi zati adam ?)
Ayrı olarak kurtarma olayı esnasında Jon, Daenerys’e akgezenler ile olan savaşta yardım etmesi karşılığında Kuzeydeki Kral olmaktan vazgeçeceğini söyleyecek.

Sezon Finali (Yedinci Bölüm)

Sansa ile Arya, Littlefingeri öldürmek için tasarı yapacak. Tabi bu olaylar yaşanırken Serçe parmak boş durmayacak. Sansa ile Aryayı birbirine düşürmeye çalışacak, bunun içinse Sansa Lannister’ların elindeyken ona zorla yazdırılan ve sonrasında Robb Stark’a gönderilen bir mektubu kullanacak. Ancak Bran yaşanacakları görecek ve Sansa’ya yardım ederek Serçe parmağın oyununu bozacak.
Cercei çocuğunu düşerecek. (Yataktan kalkıyor ve yatak kan içinde.. (ve çocuk tabiki Jamieden))
Sam ile Bran bir şekilde Jon Snow’un nesep sorununu çözecek. Jon’un aslında Lyanna Stark ile Rhaegar Targeryan ‘nın çocuğu olduğunu, gerçek isminin “Aegon” olduğunu ve aslında piç olmadığını öğrenecekler.
Jon Snow ve Daenerys Targeryan Kuzey isimli bir teknede birlikte olacak. (Duvarlara akgezen çıkardı her gece. Biz durmadan sevişirdik..)
Bölümün sonunda duvar göçecek. Gece Kralı ejderhasına binip, silahlı gücüyle birlikte duvarı yıkacak ve sezon böylelikle sonlanacak.
Haneye arkadaşlar gelen bilgiler bu kadar. Daha ne olsun zaten adam resmen her şeyi anlatmış. Aynı zamanda 8 9 10 nerede diyenler varsa kötü bir haberimiz var. Bu sezon 7 bölüm olacak. Konu zaten yönetmen sayılarının azalmasının hemen peşinden gündeme düşmüş ve sonraki sezonun 7 bölümden ibaret olacağı izah etmişti.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

2 0 1 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR