fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Game of Thrones 7. Sezon 5. Bölüm İncelemesi | İzleyicilerle Röportaj

Anasayfa
Sinema Game of Thrones 7. Sezon 5. Bölüm İncelemesi | İzleyicilerle Röportaj
game-of-thrones-jon-snow

Game of Thrones 7. Sezon 5. Bölüm ile izleyicilerin karşısına çıktı. Sezonun sonlarına doğru adım adım yaklaşırken, ilişkiler tam anlamıyla karma karışık bir hal almaya başladı. Tüm karakterlerin birbiriyle karşılaşmaya başladığı ve çeşitli ittifakların yapıldığı bölümde, bir çok yeni gelişme yaşandı.

İşte bölüm hakkında izleyicilerin verdiği röportaj;

1-Bölümle ilgili genel bir değerlendirme yapar mısın?

İzleyici 1 (Hasan): Dördüncü bölümden sonra beklentilerin dibe vurduğu noktadayız şuan. Küresel çapta da böyle olmuş olacak ki geçen bölüm IMDb puanı 9.8 civarlarında iken bu bölüm 9.2’lere kadar inmiş. Yine bir geçiş bölümü daha izledik ama bir yıl bekleyip önümüze yedi bölüm sunulunca kusura bakmasınlar ama tatmin etmiyor. En azından ben böyle düşünüyorum. Dany bölümün başında verdiği karardan dönmeyeceğini net bir şekilde gösterdi. Bunu hep birlikte fark ettik. İlk sahnede can verenler sağ olsun Tarly ailesinin tek oğlu Sam kaldı. Ki onun da yeniden siyahlara büründüğünü gördük. Bu arada ince bir detay Gilly neredeyse Jon’un ailesinden bahsediyordu ki Sam onu durdurdu. Tam Reagar ikinci bir evlilik yaptı dedi yarım kaldı. Bölümdeki ender güzel sahnelerden birisi Jon’un ejderhayı sevmesiydi. Bu duruma Dani dahil herkes şaşırdı. Yine yarım kalan bir durum daha Dany’nin Jon’a kalbine saplanan hançeri sormasıydı. Kısacası bölümde neredeyse her şey yarım kaldı şöyle hiç Game of Thrones kalitesine yakışır bir sahne yoktu. İzlediğim en kötü bölümdü diyebilirim. Dizi iyice kötüye sarmaya başladı.

İzleyici 2 (Sezer): Bir önceki bölümde savaş sahneleri oldukça sıktı. Bu bölümde de savaş sahnelerini izleyemeyeceğimiz açıkça ortadaydı. Genellikle bu bölümde tarafların savaş sonucuna nasıl tepki verdiğini izledik. Dizinin sıkı takipçisiyim ve Cersei’yi bütün dizi boyunca ilk kez endişeli ve güçsüz gördüm. Geri adım atması belki biz izleyiciler için sevindirici değil ama yapması gerekeni yaptı. Tyrion’ın savaş alanını gezdiği sahnede bakışları çok etkileyiciydi, açıkça gördük ki hala içinde hanesine karşı bir şeyler hissediyor. Daenerys’in hiçbir şekilde Tyrion’ı dinlememesi-bu adamı üzülürken izlemeye dayanamıyorum- ve her fırsatta “Diz çök.” demesi sinir bozucu olmaya başladı. Bana çok gıcık gelen bir durum bu. Randyll ve Dickon Tarly’yi gözünü kırpmadan öldürmesiyle de mesaj verildi. Cersie’nin tarafını seçene merhamet gösterilmeyecek. Arya’yla Lord Baelish arasında geçen olaylar merak uyandırdı ve Arya’nın bu gizli savaşı kazanacağını düşünüyorum. Benim bu bölüm hakkında görüşlerim bu kadar. Kısacası bölüm beklentilerimi tatmin etmedi.

İzleyici 3 (İbrahim): Her ne kadar Jaime ve Bronn arasında geçen diyalog sempatik ve gerçekçi bir öz eleştiriye dayalı olsa da onların öyle bir katliamdan kaçınmış olmaları beni hiç memnun etmedi. Bir şeyler beklemekle çoğu zaman hata yapıyorsunuz.  Daenerys’in Tarly’leri yakmayacağını düşünüyordum ama gördük ki eğer başında uygun bir danışman olmazsa babasının izinden gidecek. Joffrey’nin ölümünden sorumlu olanın Olenna olduğunu öğrenen Cersei, tahmin ettiğim gibi çok büyük bir öfke göstermedi. Beklentilerime göre biraz daha pısırık kaldı diyebilirim. Katliamdan kurtulan Jaime’nin anlattıklarından sonra belki de dizinin başından bu yana Cersei’nin ilk kez geri adım atacak gibi görünmesi beni gerçekten çok şaşırttı. Bölümdeki en şaşırdığım nokta bu idi. Jon Snow ile ejderha sahnesi beni aşırı mı aşırı heyecanlandırdı. Büyük ihtimal Targeryan kokusu alan ejderha Snow’un kendisine dokunmasına izin verdi. Yakında Snow’u ejderha sırtında görürsek şaşırmayın derim. Kuzeyde ise Bran Ak Gezen’leri (White Walker) giderek daha yakından takip ederken, Sansa’da Snow’un yokluğundan faydalanmanın peşine düşmüş durumda. Genellikle diziyi izleyenler Sansa konusunda “Arya var korkmayın hiç bir şey yapamaz” diyorlar. Ama Littlefinger gibi bir düzenbaz varken onun işi de zor olabilir. Hisar’da (Citadel) umduğunu bulamayan ve onları ölüler ordusunun gerçek olduğuna doğru dürüst ikna edemeyen Sam, bana göre geç kalmış olsa da sonunda orayı terk etti. Daenerys’i Ak Gezenler (White Walker) konusunda ikna eden Jon Snow’un önünde şimdilik tek engel kaldı. Tyrion ve onun cesur girişimi sonucu ulaştığı Jaime’nin çabalarıyla en azından sözlerini dinleyen Cersei için ölülere ait kanıt getirdi mi onu da büyük savaşa katabilir. Kanıt mı? Bir şey değil canım… bir tane Ak Gezen (White Walkers).

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR