fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Flaş Gelişme: GetContact App Store’dan Kaldırıldı

Anasayfa
Yazılım Flaş Gelişme: GetContact App Store’dan Kaldırıldı

Sosyal medyayı etkisi altına alan GetContact uygulaması bir dakika öncesinde Apple App Store isimli uygulama mağazasından kaldırıldı. Yeni uygulama olmamasına rağmen son günlerde popüler olan uygulama tüm rehber ve diğer bilgileri kendi sunucularında yedekleyerek kullanıcıların kişisel verilerinin riske atılmasına neden oluyordu.

Apple App Store editörleri tarafından ortak alınan ve Apple mühendisleri tarafından onaylanan karar sonrasında GetContact uygulamasının App Store’dan çıkarılmasına karar verildi.

Neden Kaldırıldığı Açık

Neden kaldırıldığı ile ilgili olarak Apple’dan resmi açıklama yapılmayan GetContact uygulamasının neden kaldırıldığı ile ilgili bir açıklamaya da haklı olarak ihtiyaç yok. Zira uygulama cihazdaki bütün bilgileri çalıyor olmasından dolayı Apple kullanıcılarını riske atan bir uygulamaydı. Apple App Store’dan kaldırılan GetContact uygulamasının Android cihazları etkisi altına alarak tehlike saçmaya devam etmesi ise Apple’ın iOS işletim sisteminin ne kadar güvenilir ve kullanıcıyı korumaya dayalı bir sistem olduğunu gösteren detay olarak yorumlandı. Kullanıcılarını korumak isteyen Apple’ın App Store’u sürekli denetlediği ve olumsuz gördüğü uygulamaları saniyeler içerisinde kaldırdığı biliniyor.

29 yaşındayım ve 6 yıldan beridir teknoloji editörlüğü yapıyorum. Ankara Üniversitesi mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR