fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Fifa World Tuş Ayarları

Anasayfa
Nasıl Yapılır Fifa World Tuş Ayarları

 

Bir çok arkadaşımın bu konuda sıkıntı çektiğini farkettim ve buraya detaylı bir yazı girip hepinizi bilgilendirmek istedim. Fıfa World’de farkettiğiniz üzere bir çok oyunda olduğu gibi oyun içerisinden tuş ayarları değişikliği yapılamıyor. Hali hazırdaki tuş ayarları da yıllardır oynadığımız tuş kombinasyonlarından çok farklı bu yüzden birazdan adım adım yazacaklarımı görsellerle destekleyerek bu konudaki sıkıntınızı gidermeye çalışacağım.

1. Adım

Oyunu ve Origini tamamen kapatalım ki bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamayalım

2.Adım

Oyunu kapattıktan sonra ;

Bilgisayarım » Belgeler ( Arka

daşlar dikkat edelim belgelerim değil ) » Fıfa World

Fıfa World dosyasına giriyoruz.

3.Adım

Fıfa World dosyasına girdikten sonra ”buttonDataSetup” un üzerine gelip sağ tıklıyoruz. Burdan özelliklere girip eğer salt okunur işaretli ise salt okunuru iptal edip kaydediyoruz.

4.Adım

buttonDataSetup’ a çift tıklayıp girdikten sonra eğer klavye ile oynuyorsanız ‘ AddController “Keyboard” ‘ bu yazıyı , mouse ile oynuyorsanız ‘ AddController “Mouse” ‘ bu yazıyı buluyorsunuz. Kısacası aşağıdaki görselde gördüğünüz kısmı ( klavye için ) buluyorsunuz.

 

Burada gördüğünüz ayarlar benim kendi ayarladığım şekildedir fakat siz kendi isteğinize göre daha farklı yapabilirsiniz. Şimdi gelelim nasıl bir değişiklik yapacağımıza.

5.Adım

Yukarıdaki kısmı bulduktan sonra değişiklik yapmak istediğiniz tuşu buluyorsunuz. Örneğin;

Siz SPACE ile değil E ile koşmak istiyorsanız aşağıdaki gibi bir değişiklik yapıyorsunuz.

Sizde yazan ( eğer daha önce değişiklik yapılmamışsa ) : AddMap SC_SPACE VB_FE_START ve SC_SPACE VB_AI_RT

bazı tuşlar çift işlevli olduğu için iki farklı yerde oluyor bu yüzden ikisinde de değişiklik yapmamız gerekiyor. Yukarıda yazdığım gibi olan kısımları aynen alttaki gibi değiştiriyorsunuz. ( Sadece ilk kısımlarında değişiklik yapmanız yeterli 2. kısma dokunmuyoruz. Tam olarak altta gösterdiğim gibi olmalı. )

E ile koşmak için : AddMap SC_E VB_FE_START ve SC_E VB_AI_RT

İsteğinize bağlı olarak diğer tuş ayarları için de aynı şekilde değişiklikler yapıyorsunuz.

6.Adım

Geldik son kısımlara. Eğer değişikliklerimizi tamamladıysak bulunduğumuz klasörde sol üstten dosyaya tıklayıp kaydet diyoruz.

kaydet

7.Adım

Kaydet dedikten sonra burayı kapatıp yine ”buttonDataSetup” un üzerine gelip sağ tıklıyoruz. Özellikler deyip salt okunur kısmı işaretliyoruz ve kaydediyoruz. İşlemlerimizi bitirdikten sonra salt okunur deyip kaydetmemiz önemli yoksa yaptığınız tüm ayarlar boşa gider. Tüm bu işlemler tamam olduktan sonra oyununuzu açıp değişikliklerin olup olmadığını kontrol ediniz ben değişikliklerimi bu şekilde yaptım sizde de işe yarayacaktır. Okuduğunuz için teşekkürler.

Konuyla veya konu dışındaki tüm olumlu ve olumsuz yorumlarınızı, sorularınızı ve isteklerinizi bekliyorum. Daha kaliteli ve kusursuz yazılar için geri dönüşler yapmanız bizim için önemli. Eğer bu bilgiler işinize yaradıysa bir teşekkürünüz bizim için yeterli olacaktır

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR