Kapat

FBI, iPhone’u kırmak için harcadığı paraya şok olacaksınız!

Anasayfa
İnternet FBI, iPhone’u kırmak için harcadığı paraya şok olacaksınız!

2015’in  sonlarında San Bernardino saldırısında 14 kişi hayata veda etmişti ve bu olayın sorumlusu olan suçlunun iPhone 5C modelinin şifresini kırılmasıyla ilgili FBI ve Apple arasında bir gerginlik yaşanmıştı.

FBI ne kadar zorlasa da Apple şifresinin kırılması için FBI’ya asla yardımcı olmayacaklarını açıklamıştı. Bu karara karşı çıkanlarda olmuştu tabi ki ama başta Google olmak üzere çoğu  büyük markalar tarafından desteklenmişti.

FBI bu karara karşı olarak büyük bir şov yaparak suçlulara ait iPhone’un şifresini kırdıklarını açıklamışlardı. Bu işi yapabilecek bir kapasitede çalışanlarının olmadığı için büyük bir güvenlik şirketiyle anlaştıklarını açıkladılar.

Ve bu anlaşma için 1.3 milyon dolar ödeme yaptıklarını açıklamışlardı. Güvenlik şirketinin ismi verilmemişti ama bazı şirket isimleri öne atılmıştı ne kadar doğru olduğu ise hiç bilinmez. Aynı zamanda da bu kararda çok kesin olduklarını belirtmişlerdi.

Kurumun şimdiye kadar ki hack işleri için aldıkları en büyük ücret olduğu ise bir söylenti.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR