Kapat

Facebook’ta Kaos! Kullanıcıların Bilgisi Kullanıldı

Anasayfa
İnternet Facebook’ta Kaos! Kullanıcıların Bilgisi Kullanıldı

50 milyon Facebook kullanıcısının bilgisini toplayan Londra merkezli Cambridge Analytica şirketinin ardından Facebook harekete geçti. Cambridge Analytica şirketi ile ilgili araştırmalar ve yasal sürece geçilirken, Facebook tarafından ise Cambridge Analytica şirketinin nasıl kullanıcıların verilerinin kullanıldığı araştırılıyor

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan platform hepimiz hakkında bilgi sahibi olması ve sürekli olarak bilgi toplamasından dolayı sık sık eleştirilirken, toplanan bilgilerin ABD’nin güvenlik kurumları ile paylaşıldığından artık herkes emin durumda. Siyasiler tarafından dahi kullanılan bu platformun olası bilgi sızıntısı durumunda birçok insanın hayatını riske atabileceği de kesin.

Cambridge Analytica ve Facebook Kavgası

Cambridge Analytica ve Facebook arasında devam eden kavga ise sürüyor. Türkiye’den kullanıcıların etkilenmediği düşünülürken, başta etkilenen kullanıcıların İngiltere ve ABD’li kullanıcılar olduğu iddia ediliyor. Başkan Trump tarafının konu hakkında pek fazla açıklama yapmaması yeni dönemde daha büyük sorunlar yaşanabilecek olduğunu doğrulayan bir detay olarak gösteriliyor. Facebook tarafından ise yapılan açıklamaya göre sorunun en üst düzeyde araştırıldığı ve her türlü önlemlerin alınacak olduğu belirtildi.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR