Kapat

Facebook Oldukça İlginç Bir Karara İmza Attı!

Anasayfa Teknoloji Facebook Oldukça İlginç Bir Karara İmza Attı!
facebook-mahremiyet

2012 yılında hayatını kaybeden bir genç kızın ebeveynleri, dev sosyal ağ Facebook‘tan ölümün nedenini soruşturmak için kızlarının hesabına erişim istedi fakat Facebook oldukça ilginç bir karar verdi.

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook dünya üzerinde 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip. Dünyanın en büyük sosyal platform sitelerinden birisi olan Facebook, bu nedenle özellikle mahremiyet, gizlilik konularında kararlarından taviz vermiyor.

5 sene önce Berlin‘de metro raylarında ölen 15 yaşındaki bir kızın ailesi ölümün arkasında intihar olup olmadığını öğrenmek için Facebook‘a resmi yollarla ulaşarak kızının Facebook hesabına erişim izni istemişti. Fakat bu kararı Facebook olumsuz karşılamıştı.

Facebook tarafından olumsuz karara karşı dava açan aile bu sefer de mahkeme tarafından mahremiyet, gizlilik nedeniyle olumsuz karar aldı.

Bu kararın ardından olayları sosyal medyaya taşıyan aile kısa sürede büyük bir takipçi kitlesine ulaşmayı başardı. Bunun üzerinde ölen genç kızın Facebook hesabı bir anı hesabına dönüştürüldü ve insanlar tarafından notlar bırakılmasına izin verildi.

Geçtiğimiz son günlerde Almanya‘yla büyük problemler yaşayan Facebook, bu kararını farklı bir boyuta taşıyacak mı?

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR