Kapat

Facebook Messenger Gizli Konuşmalar Nasıl Kullanılır?

Anasayfa Nasıl Yapılır Facebook Messenger Gizli Konuşmalar Nasıl Kullanılır?

Facebook Temmuz ayında deneme sürecini başlattığı yeni şifreleme özelliğini nihayet tüm kullanıcılar için aktif hale getirdi. Sosyal ağ bu özellik ile messenger üzerinden yapılacak tüm konuşmaları yüzde yüz güvenli bir biçime taşıyor. Facebook 1 milyar kullanıcısı için geliştirdiği bu özellik ile uçtan uca mesaj şifreleme imkanı sunuyor.

Facebook’un şifreleme özelliği sayesinde konuşmalarınızı hackerlar, hükümet ajanları, üçüncü kişiler ve hatta Facebook’un kendisinden bile saklayabileceksiniz. Gizli konuşmalar adı altında sunulan bu yeni özellik için konuşmanızdaki bir kullanıcının adının üzerine tıklamanız ve özelliği aktif etmeniz yeterli olacaktır. Şifreleme özelliğinin haricinde mesajlara kendi kendini yok etme özelliği de kazandırıldı. Mesajlar ayarladığınız zaman aralığında kendi kendini yok edebiliyor. Fakat bu tür kendi kendini yok eden konuşmalarda video ve gif gönderimi yapamıyorsunuz. Bunların haricinde emoji ve fotoğraf gönderimlerinde herhangi bir sorun yaşanmıyor.

Bu tür konuşmalar sadece tanımladığınız cihaz üzerinden görüntülenebiliyor. Yani hem telefon hem tablet kullanıyorsanız bunlardan sadece bir tanesinden bu konuşmaları görebilirsiniz. Ayrıca cihazda gizli tutulan tüm konuşmaları da profil sayfanızdan silebiliyorsunuz.

Facebook’un diğer mesajlaşma uygulamalarına göre bu özellik için biraz geç kaldığı söylenebilir fakat kullanıcılarını gayet memnun edeceği bir gerçek.

Benzer yazılar

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR