Kapat

Facebook Kullanıcıları Kandırıyor Olabilir

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook Kullanıcıları Kandırıyor Olabilir

Facebook son dönemde yaşanan skandal dolayısı ile ABD ve tüm dünyada hedef tahtasında bulunuyor. ABD’nin en üst düzey şirketlerinden birisi olmasına rağmen dünyada en fazla kullanılan bölgesel olarak birinciliği dahi elde eden Facebook AB’ye verdiği ”skandaldan etkilenen insan sayısı 30 milyon” ifadeleri ile aslında kullanıcılarını bir kez daha kandırmış olabilecek olduğu düşünülüyor.

Zira son günlerde skandaldan etkilenen ve verileri güvende olmayan kullanıcı sayısının 87 milyon olduğu belirtilirken, bu sayının çok daha fazla yüksek olabilecek olduğundan endişe ediliyor.

11 Nisan’da Sorgulanacak

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg özür dileyerek olayın üzerini kapatmaya yönelik adımlar atmasına rağmen bu konuda 11 Nisan’da ABD’li yargıçlar tarafından sorgulanacak ve bununla ilgili en üst düzeyde önlemler alınacak olduğu biliniyor. Belki de gelecek günlerde kullanıcıların güvenliğini sağlayamadığı için kapatılma riski dahi bulunan Facebook’un bundan sonraki süreçte maddi olarak da gücünü kaybetmesi ve güven oyunun azalması dolayısı ile birçok kullanıcının platformu artık tercih etmemeye başlayabilecek olduğu iddia edilmekte. Türkiye’de ise Facebook son derece aktif kullanılan sitelerin başında geliyor.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR