Facebook Canlı Yayınlarına Altyazı Özelliği Geldi! - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Facebook Canlı Yayınlarına Altyazı Özelliği Geldi!

Anasayfa
Teknoloji Facebook Canlı Yayınlarına Altyazı Özelliği Geldi!
facebook-altyazı-özelliği

Dünya devi Facebook, canlı yayınlarına anlık olarak altyazı özelliğini getirdi. Facebook’un bu hamlesiyle özellikle işitme engeli olan kullanıcılar videoları daha rahat anlayabilecek.

Facebook platformunda video izlenme oranının her geçen gün arttığını ve yüklenen her 3 videodan bir tanesinin canlı yayın olduğunu ele alacak olursak, birçok kişinin memnun kalacağı anlık altyazı ekleme özelliği aktif ediliyor.

Dünyanın önde gelen markalarından olan Facebook platformuna ait videolar, bu sayede başta işitme engeli olan kullanıcılar olmak üzere çok daha geniş kitleler tarafından izlenecek.

Facebook altyazı ayarlarını etkinleştiren kullanıcılar, mobil veya masaüstü bilgisayarlarda canlı yayınlardaki altyazıları otomatik olarak görebiliyor. Kullanıcılar canlı yayınlara CEA-608 standartlarında altyazı ekleyebilir veya üçüncü parti altyazı servislerini kullanabilir.

facebook-altyazı-ekleme.Jpeg

Altyazıları görebilmeniz için uygulamanız gereken birkaç adım var. İlk önce bilgisayarınızdan Facebook’a giriş yapıp Ayarlar/Videolar/Açıklamalı Altyazıları Her Zaman Göster seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor. iOS kullanıcılarının telefonlarından Ayarlar/Genel/Erişelibilirlik/Altyazılar/İşitme Engelliler için Altyazılar seçeneğini aktif hale getirmesi yeterli. Bu adımları tekrar ettikten sonra sizde altyazıları görmeye başlayabilirsiniz.

Ayrıca bizleri sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın!

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

3 0 0 0 0 0

“Facebook Canlı Yayınlarına Altyazı Özelliği Geldi!” üzerine 1 yorum

  1. Muhammet Ali GÖKDEMİR says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR