Kapat

Facebook, bir fiske göre yeni zaman birimi oluşturuyor!

Anasayfa
İnternet Facebook, bir fiske göre yeni zaman birimi oluşturuyor!

Bir Facebook mühendisi, bir fiske göre yeni bir zaman birimi icat etti.

Fisim, kod paylaşım sitesinde bulunan GitHub açıklamasına göre , geliştiricilerin video efektlerini senkronize etmelerine yardımcı olmak için tasarlandı .

“Frame-tick” den türetilen bir fiske, saniyenin 1 / 705,600,000’i – bir nanosaniyeden sonraki bir sonraki birimdir.

Oxford Üniversitesi’nden bir araştırmacı, filmin genel anlamda etkisi olmayacağını, ancak daha iyi sanal gerçeklik deneyimlerinin yaratılmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

Kaydırmalar, film, televizyon ve diğer medya için görsel efektler üretmek için kullanılan C ++ programlama dilinde tanımlanır.

Kaydırmalar programcılara kesirler kullanmadan medya çerçeveleri arasındaki zamanı ölçmenin bir yolu verir.

Matt Hammond, BBC Araştırma ve Geliştirme’nin kurşun araştırma mühendisi, bunun grafiklerde kekemelik gibi hataları azaltabileceğini belirtti.

“Kullanılan rakamlar tam sayı olmadığında, hatalar bilgisayar hesaplamalarına kademeli olarak sıçrayabilir ve bu hatalar zamanla birikebilir ve sonunda yanlışlıklar ortaya çıkarabilir” dedi.

Flick’in yaratıcısı Christopher Horvath, GitHub açıklamasına göre fikrini Facebook’ta 2017 yılının başında açıkça paylaştı . Daha sonra yorumlardaki geri bildirimlere dayanarak yeni ölçümde değişiklikler yaptı.

Tanımlanmamasını istedi Oxford Üniversitesi araştırmacı, flamalar sanal gerçeklik geliştiricilerin gecikme veya gecikme ile başa çıkmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

BBC’ye verdiği demeçte, “Akademik literatürde çok sık var olan varlığa ve dalma anlayışına sahipsiniz” dedi.

“Dalma, bir bilgisayar oyunu ile hissettiğiniz angajman varlığı Varlık, beyinde bulunduğunuz hissi anlamına gelir.

“Durumun kırılması çok kolay, belki de bu zaman adımlarını açıklamak için çok sabit bir yol düşünüyorum, geliştiricilerin gecikme meseleleri ile uğraşırken biraz daha fazla esnekliğe sahip olmasına ve videoların senkronize olmasına özen gösteriyor.”

Bir fiske, büyük bir şirket tarafından tasarlanan ilk zaman birimi değil. Swatch, internet saatini 1998’de tanıdı ve güne 1000 “vuruş” bölüverdi.

Bir dakikaya eşit 26.4 saniyeye eşit olan ölçüm, zaman dilimlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmak için tasarlandı. Küresel olarak yakalanmadı.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR