Kapat

Facebook Bilgi Toplamayı Sürdürüyor

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook Bilgi Toplamayı Sürdürüyor

Facebook son dönemde yaşanan skandallar ile anılmaya devam ederken, skandallar her geçen gün daha fazla büyüyor. Kullanıcıların bilgilerinin izinsiz olarak farklı şirketler tarafından ele geçirilmesi ve bugüne kadar bilinmeyen skandalların olduğunun bazı kaynaklarca iddia edilmesi Facebook kullanıcılarının tüm güven ve gizliliğini yerle bir etmiş durumda.

Tüm dünyada aktif 1.3 milyardan daha fazla kullanıcısının olduğu bilinen sosyal medya devinin, bu konuda en fazla dikkat çeken tarafı ise kullanıcılar hakkında tam bilgi sahibi olmasından kaynaklanıyor. Kullanıcıların bugün bu saniyede dahi fotoğraf, konum ve ses kayıtları gibi tüm bilgilere istediği an erişebilen Facebook’un bu durumunun birçok kullanıcıyı korkuttuğu biliniyor.

ABD’li Kurumlara Sunuyor

Facebook tarafından kullanıcılar hakkında bilgilerin ABD’nin gizli istihbarat kurumlarına sunulduğuna ise şüphe yok. Zira tüm dünyada bu kadar fazla gelişmesi, bu kadar fazla kullanıcıya sahip olurken, tüm verilerini ABD’de depolaması ile tanınan Facebook’un bu bilgileri ABD’nin gizli istihbarat kurumlarına sunmama gibi bir şansı da maalesef ki günümüz şartlarında bulunmuyor. Bunun bir benzer örneği ise Twitter tarafında yaşanıyor.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR