babameraba
Kapat

Facebook: 87 Milyon Kullanıcının Bilgisi Sızdırılmış Olabilir

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook: 87 Milyon Kullanıcının Bilgisi Sızdırılmış Olabilir

Facebook Üst Teknoloji Yöneticisi (CTO) Mike Schroepfer, kendilerinin son dönemde yaşadıkları kullanıcı bilgilerinin sızdırılması ile ilgili olarak en kısa sürede bilgileri çalınan kullanıcılar ile tek tek iletişime geçecek olduklarını ve güveni tesis edecek olduklarını açıkladı. Kendilerinin bununla ilgili soruşturmalara devam ettiklerini açıklayan Facebook Üst Teknoloji Yöneticisi (CTO) Mike Schroepfer, bu konuda özellikle gelecek dönemde Facebook’un güvenliği daha fazla arttıracak olduğunu açıkladı.

Schroepfer, “Çoğu ABD’de bulunan yaklaşık 87 milyon kullanıcıyla ilgili bilgilerin Cambridge Analytica’yla uygunsuz şekilde paylaşıldığına inanıyoruz.” dedi.

Amerika Şokta!

Yaşananlar karşısında ABD’li kullanıcıların büyük bir hayal kırıklığı yaşadıkları, ancak bu süreçte ilgili şirket ve Facebook hakkında dava açmaya yönelik bir girişim olmadığı belirtildi. 11 Nisan tarihinde sorgulanacak olan Zuckerberg, bu konuda yapılacak olan soruşturma sonrasında Facebook ile ilgili bir dizi yaptırımlar uygulanmasına neden olabilir. Facebook tarafının son dönemde yapılacak olan her türlü açıklaması en azından yabancı kullanıcılar adına fazlası ile önem taşıyor. Zira ABD’li kullanıcıların bu konuda Facebook’a karşı nasıl adım atacak oldukları merak konusu.

ABD'nin Georgia eyaletinde dünyaya geldim. 25 yaşındayım ve gezmeyi fazlası ile seviyorum. Teknoloji ile aram Nokia 3310 modeli ile başlarken, hala daha klasik telefonlara yoğun ilgi duymaktayım.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR