Kapat

Facebook: 234 Bin Türk Kullanıcı Etkilendi

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook: 234 Bin Türk Kullanıcı Etkilendi

Facebook’un baş teknoloji sorumlusu Mike Schroepfer, Türkiye’de yaşanan skandaldan etkilenen kullanıcı sayısının tam 234 bin 584 kişi etkilendiğini açıkladı. Yapılan açıklamada Türk kullanıcıların skandaldan etkilenen kullanıcı sayısının toplamda 87 milyon olduğu, ancak sayının Türkiye ile ilgili kısmının ise ortalama olarak 234 bin 584 kişi olduğu doğrulandı.

Facebook’un baş teknoloji sorumlusu Mike Schroepfer, Türkiye’de etkilenen kullanıcı sayısını mevcut hesaplamalara göre 234 bin 584 kişi olarak hesapladıklarını, bu kullanıcıların skandaldan etkilenen kullanıcılar arasında bulunduklarını ve kendileri ile iletişime geçecek olduklarını belirtti.

Ne Olacak?

Kullanıcıların hesaplarında olan bilgilerin çalınması ve bununla beraber verilerin güvenliğinin sağlanamaması dolayısı ile ilerleyen günlerde skandalın boyutunun çok daha fazla artmasıu bekleniyor. Bazı kullanıcıların yaşanan skandaldan daha derinden etkilendikleri tahmin edilirken, gelecek haftalarda yapılacak olan sorgulamaların ardından skandal ile ilgili detayların ABD’li kurum ve yargıçlar tarafının ne denli büyük boyutta olduğu ortaya çıkarılacak. ABD’li yargıçlara yaşanan skandal ile şu ana kadar başvuru yapılmasa da başvuruların işleme alınması ve sorgulamaların başlaması ile diğer detaylar ortaya çıkacaktır.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR