Kapat

Eyüp sabrı Deyiminin Anlamı

Anasayfa
Eğlence Eyüp sabrı Deyiminin Anlamı

Eyüp sabrı Deyiminin Anlamı, Eyüp sabrı deyimi ne demek

Hepimizin devamlı olarak kullandıği Eyüp’ün sabrı deyimi ile ne anlatılmak isteniyor. Sizlere bugün bu deyimi seçtim. Çogumuz tarafından tam net olarak anlaşılmıyor ve bilinmiyor. Özellikle genç arkadaşların buna ihtiyacı var.

Peygamber Eyüp’ün sabrı Nedir

Hazret Eyüp (a.s.) ‘a verilen hastalık nedeniyle çok sabredip, hiçbir  zaman şikayette bulunmamıştır. Bu hastalıktan dolayı karşılaştığı bütün zorluklara, sıkıntılara, dertlere, tasalara hiç yılmadan, usanmadan Hak’ka olan bağlılığından hiç kopmadan sabır etmiştir.

Buradan çıkartılacak çok büyük dersler vardır. Bir sıkıntı ile karşılaşıldıği vakit hemen öfkenlenmemeli, soğuk kanlı olmalı ve sabırla sonunu beklemeliyiz. Cünkü bizim bilmediğimiz, anlıyamadığımız başka şeylerde olabilir. O yüzden bir bela veya müsibet başımıza denk geldiği vakit sabrederiz ve Eyüp’ün Sabrı diye, herkes onu örnek alır. O yüzden bu deyim oldukça fazla kullanılmaktadır.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

“Eyüp sabrı Deyiminin Anlamı” üzerine 1 yorum

  1. Buse says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR