Kapat

Eski Gmail İle Yeni Gmail Nasıl Değiştirilir?

Anasayfa
Nasıl Yapılır Eski Gmail İle Yeni Gmail Nasıl Değiştirilir?
eski-gmail-ile-yeni-gmail-i-değiştirme

Eskiden oluşturmuş olduğunuz Gmail hesabınızı herhangi bir nedenden dolayı değiştirmek istiyorsanız ve o Gmail hesabına halen önemli mailler gelmeye devam ediyorsa o mail hesabını yeni hesaba yönlendirmelisiniz. Bizde sizlere bu gibi durumlarda eskiden açmış olduğunuz Gmail hesabı ile yeni Gmail hesabı nasıl değiştirilir anlattık. İşte detaylar…

Eski Gmail Adresi Yenisiyle Nasıl Değiştirilir?

Eski Gmail adresine önemli postalar almaya devam edeceğinizi düşünüyorsanız o hesabı yeni hesaba yönlendirmelisiniz. Eski Gmail hesabınızdaki postaları almaya devam etmek için Gmail’i ayarlayabilirsiniz, ancak bu gibi işlemler birkaç ek adım içermektedir.

1) Eski Gmail hesabınıza gidin.

2) Dişli çark simgesine tıklayın ve ardından Ayarlar’a tıklayın.

3) Yönlendirme ve POP / IMAP sekmesine tıklayın.

4) Gelen POP İndirme bölümünde, tüm postalar için etkinleştir kısmını seçin. Burada, eski adresteki postalara ne olacağını da seçebilirsiniz. POP’daki açılır menü aracılığıyla, tercih ettiğinize bağlı olarak eski bir kopyayı bırakabilir, okundu olarak işaretleyebilir, arşivleyebilir veya silebilirsiniz. Bunun ne olması gerektiğini bilmiyorsanız, varsayılan ayarda bırakmanızı tavsiye ederiz. 🙂

5) Aşağı kaydırın ve Değişiklikleri Kaydet’i tıklayın. Şimdi oturumu kapatın ve yeni Gmail hesabınıza gidin.

6) Bir kez daha dişli çark simgesine tıklayın ve ardından Ayarlar’a tıklayın.

7) Hesaplar ve İçe Aktarma sekmesine tıklayın.

8) Dördüncü bölümde, Başka hesaplardan gelen e-postayı kontrol edin, Bir e-posta hesabı ekle’ye tıklayın.

9) Açılan pencerede, eski Gmail adresinizi girin ve ileri tuşuna tıklayın. Sonraki ekranda postaları diğer hesabıma alma kısmını seçin ve ileri tıklayın.

10) Burada şifrenizi girebilir ve iletileri eski hesabınızdan silmek isterseniz, alınan iletilerin bir kopyasını sunucuda bırak kutusundaki işareti kaldırın işaret yoksa hiç ellemeyin.

11) Ayrıca, gelen iletileri etiketle kısmını işaretleyerek eski adresinize gönderilen e-postaların kolayca bulunmasını ve yeni hesaptaki postalarla karıştırılmamasını sağlayabilirsiniz.

12) Varsayılan etiket eski e-posta adresidir ancak bunu, seçeneğin sağındaki açılır kutuyu tıklayarak değiştirebilirsiniz.

13) İstediğiniz ayarları seçtikten sonra, Hesap Ekle’yi tıklayın.

Bu sayede, kişileriniz hızla yedeklenirken tüm eski e-postalarınız aktarılır ve tüm yeni e-postalar da yeni e-posta hesabınızda görünmeye başlar.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR