Kapat

En Küçük Akıllı Telefon: Jelly

Anasayfa
Mobil En Küçük Akıllı Telefon: Jelly
en-küçük-akıllı-telefon

Kimimize göre büyük ekranlı telefonlar bir artı olsa da kimilerimiz büyük ekranlı telefonlardan artık sıkıldı. Bizde bu durumu bilerek sizlere Dünyanın en küçük akıllı telefonu olan Jelly modelini anlatacağız.

Bize mi öyle geliyor yoksa sizde mi farkındasınız akıllı telefon ekranları her geçen gün büyüyor. Peki, bu kadar büyük ekran ve yüksek performans istemeyenler, 5.5 inç ekranlı telefonlardan sıkılanlar ne yapacak? O zaman sizleri bu cihazlara meydan okuyan, Jelly adlı dünyanın en küçük akıllı telefonu ile tanıştıralım.

Jelly gerçekten de mini minnacık, ekranı 2,45 inç ve artık rahatlıkla cep telefonunuzu arka cebinize koyabilirsiniz. Çünkü eğilip bükülmesinden endişelenmenize gerek kalmayacak kadar sağlam. 60 gram ağırlık, 92 mm uzunluk, 43mm genişlik ve 13 mm kalınlıkta. Öyle hemen boyuna bakıp aldanmayın. Ufaklık Android 7.0 Nougat işletim sistemi kullanıyor. 950 mAh’lik bataryası 3 gün normal çalışmaya ve 7 gün bekleme süresine izin veriyor.

Ufaklığın bir eksisi var elbette. Teknik özellikleri de boyu gibi biraz ufak. Dört çekirdekli 1,1 GHz işlemciye, 4G bağlantıya, 8MP arka kameraya, 2MP ön kameraya, çift SIM kart yuvasına ve MicroSD yuvasına sahip. Ufaklık bir üst model abisiyle geliyor. Farkları ise sadece; Birinde 1GB bellek (ram) ve 8GB depo alanı, diğerinde ise 2GB bellek (ram) ve 16GB depo alanı var. Yine de Jelly sizin işinize yarayacak modern uygulamaları Google Play’den indirip size sunacak.

Sizde o televizyon ekranlı telefonlardan sıkıldıysanız, büyük ekranlı telefonlar size sıkıntı çıkarıyorsa, ezilip bükülüyorsa, kısa parmaklı kişiler telefonun bir ucundan bir ucuna yetişmek için zorluk çekiyorsa sizinde Jelly ile tanışma vaktiniz gelmiş.

Bizleri sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir