fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

En Etkili 4 Backlink Alma Yöntemi Nedir?

Anasayfa
Seo En Etkili 4 Backlink Alma Yöntemi Nedir?
en etkili backlink alma yöntemleri

Backlink nedir? En basit ve sade açıklaması ile, bir sitenin başka bir siteye vermiş olduğu linke backlink denir.

1- Rakip Sitelerden Link Alma

En etkili ve en vurucu backlink alma yöntemlerinden bir tanesi olan rakip yazıdan backlink alma yöntemini anlatacağız.

Rakip yazıdan backlink almak en zor backlink alma yötemidir, ancak rakip yazının önüne geçmek, o yazıyı elimine etmek istiyorsanız, bunu yapmanın en etkili yollarından bir tanesi de rakip yazının size backlink vermesini sağlamaktır

Ancak dediğim gibi bu tür bir backlink almak oldukça zordur. Sonuçta bir yazı neden rakibi olduğu yazıya backlink sağlansın ki?

Ya da daha doğru bir soru ile sorarsak, rakip bir yazının yazarı sizin yazınıza karşılığında ne alırsa backlink sağlar? Genellikle bu sorunun cevabı “para” oluyor ancak miktar en önemli nokta. Hatta bazı rakip yazılardan bir ücret karşılığı bile backlink alamayabilirsiniz.

2- Yorum Backlink

Anlattığım backlink alma yöntemlerinden hiçbirinde başarılı olmasanızda bu kısımda başarılı olacağınıza inanıyorum 🙂

Çünkü bir siteye yorum yapmak gerçekten en kolay backlink alma yöntemidir. Yaptığınız yorumlar genelde nofollow backlinkler olarak görünsede google sıralama kriterleri arasında, yani SEO açısından nofollow backlinklerin de oldukça büyük önemi vardır.

Elinizden hiç bir şey gelmiyorsa bile en azından konunuz ile alakalı sitelere yorum yapın. Bir teşekkür bile olsa, o yorumu yapın.

Bir de benden size küçük bir ipucu; Alexa’da üst sıralarda yer alan sitelere yorum yapmak, aldığınız linki daha değerli kılacaktır.

3- Sosyal Backlinkler

İçerikleriniz ne kadar kaliteli olursa olsun, yazının kalitesi kendini bir noktaya kadar pazarlar ancak bir adım öteye gitmek istiyorsanız işte o zaman yazınızı pazarlamalısınız.

Sosyal medya backlinkleri ise en iyi pazarlama yötenmerlinden bir tanesidir. Facebook’ta günlük 5 TL’lik bütçe ile yazınızı binlerce kişiye pazarlamanız pek tabi mümkün.

4- Sitenizin Tanıtımını Yapın

Özellikle sitesini yeni açmış, pazarlama adına başlangıç seviyesinde olan webmaster kardeşlerime vereceğim bu backlink alma yöntemini uygulamak oldukça kolay.

Türkiye’de sitenizi tanıtabileceğiniz onlarca forum mevcut. Hatta bazı forumlarda sırf “site tanıtma” adı altında sabit konular bile mevcut.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

“En Etkili 4 Backlink Alma Yöntemi Nedir?” üzerine 3 yorum

  1. Çekmeköy sürücü kursu says:
  2. Çekmeköy Sürücü Kursu says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR