Kapat

En Çok Hangi Android Sürümü Kullanılıyor?

Anasayfa
Karşılaştırma En Çok Hangi Android Sürümü Kullanılıyor?
android-marshmallow

Google, geliştiriciler sayfasında Android sürümlerinin kullanım oranlarını bir kez daha güncelledi. Peki son açıklanan verilere göre en çok hangi Android sürümü kullanılıyor?

Dünyanın en büyük firmalarından biri olan Google, geliştiriciler sayfasında yer alan Android sürümlerinin kullanım oranları verilerini bir kez daha yenileyerek, 2017 yılı Haziran ayı verilerini kamuoyu ile paylaştı.

Yalnızca geçtiğimiz bir hafta içerisinde Google Play Store’u ziyaret eden Android cihazlardan gelen verilere bakılarak oluşturulan tabloya, gelin hep birlikte bakalım.

android-sürümlerinin-kullanim-oranlari

Android 7.0 Nougat Yine Yükselişte!

Google’ın geliştiriciler sayfasında paylaştığı son verilere göre Android 7.0 ve 7.1 Nougat sürümleri yüzde 9.5’lik kullanım oranı ile bir önceki sezona göre yüzde 2.4 yükseliş kaydetti.

Ice Cream Sandwich, Jelly Bean ve Marshmallow sürümlerinin kullanım oranları değişmezken Gingerbread, Kitkat ve Lollipop sürümleri miladını dolduruyor. 3 sürümde düşüşe devam ediyor.

Verilere daha çok rakamsal anlamda baktığımızda ise Android 2.3 ve 4.2 sürümlerinin kullanım oranları bir önceki sezona göre yüzde 0.2 düşüş yaşarken, Android 4.4 ve 5.1 sürümleri yüzde 0.7’lik bir gerileme yaşamış durumda.

Sırasıyla bu sürelimleri yüzde 0.5’lik gerileme ile Android 5.0 ve yüzde 0.1 ile Android 4.1 takip ederken, Android 7.0 Nougat‘ın elde ettiği yükseliş en çok kullanılan sürüm olmasına yetmiyor. Yukarı kısımda ki resimden de anlaşılacağı üzere en çok kullanılan Android sürümü Marshmallow oldu.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR