fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Elon Musk: Mars’a Yolculuklar Başlıyor

Anasayfa
Uzay Elon Musk: Mars’a Yolculuklar Başlıyor

Elon Musk, Mars’a yolculukların gelecek senenin başında başlamasının beklendiğini açıkladı. Kendilerinin bir süreden beridir Mars’a gidecek olan uzay gemilerini inşa etmeye devam ettiklerine değinen SpaceX şirketinin sahibi Elon Musk, bu konuda üretecek oldukları gemilerin ilk etapta kısa süreli yolculuklar için tasarlanacak olduğunu, daha sonrasında ise uzun süreli yolculuklar için tasarlanacak olduklarını belirtti.

Mars’a gidecek olan gemilerin nasıl geri dönecek olduğu konusunda açıklama yapmayan Elon Musk, bu konuda daha önce yaptığı açıklamalarında en büyük sorunun geri dönmek olduğunu, bundan dolayı Mars’a ilk insanlı uçuşların uzayabilecek olduğunu belirtmişti.

Bazı Sorunlar Olabilir

Elon Musk’ın uzay aracının Mars’a gidişi sırasında ise bazı sorunların meydana gelebilecek olduğu düşünülüyor. Zira Mars’ın yörüngesinin sürekli olarak belirli aralıklarla değişmesi, aynı zamanda uzayda karşılaşabilecek olduğu meteor ve bazı cisimler dolayısı ile çok dayanıklı olması beklenen uzay gemisinin cam kubbe içerisinde tasarlanması bekleniyor. Uzay gemisinin dışının ise titanyum yapıda olmasının büyük ihtimal dahilinde olduğu, en azından şu aşamada uzay sevdalılarınca düşünülmekte.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR