fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Ekran Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Anasayfa
Teknoloji Ekran Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar
ekran-kartı-alırken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Ekran kartı almak istiyorsanız ve karar veremiyorsanız bu makalemizde size ekran kartı alırken dikkat etmeniz gerekenleri anlattık…
Bilgisayarınızın özelliklerini artırmak için yapılabilecek en iyi şeylerden biri yeni, üst düzey bir ekran kartı satın almaktır. Oyun oynayan ve video düzenleyen kişiler çok güçlü kartlara ihtiyaç duymaktadır. Fakat bu gerçekçi grafik ve hızlı video işleme özellikleri pek ucuz olmayacaktır.

Ucuz Yollu Ekran Kartlarına Kaçmayın

Üst düzeyde performans istiyorsanız çok fazla para ödemelisiniz. En üst düzey grafik performansı veren kartlar yaklaşık olarak 900 – 1.000 dolar civarındadır.

Fakat iyi bir performans bu kadar yüksek miktarda ödemeyi gerektirmiyor. Çünkü belli bir miktarı geçtikten sonra her dolar size performans açısından zarar verecektir. Buna azalan verim denmekte.

Uyumluluğa Dikkat Edin

Ekran kartı alacak kişiler, kart boyutu, amper miktarı ve güç kaynağı konusunda uyumsuzluklarla karşılaşabilmektedir. Bunun dışında PCIe 16 slotu ana kartta bulunmalıdır. Ayrıca grafik kart kasanın içine rahat bir şekilde oturmalıdır.

Ram’e Önem Verin

Bütün grafik kartları anlaşılması zor istatistiklerle gelmektedir. Fakat bu istatistiklerden birkaçına odaklanıp kartın kalitesine karar verebilirsiniz. Ram miktarı bir kart için oldukça önemlidir. Ayrıca Ram tipi de önemlidir. Bugünlerde DDR 3, GDDR 5 tercih edilen ekran kartlardandır.

İhtiyaçlarınız Belirlenmelidir

Satın alma sırasında çekirdek sayısı, kart teknolojisi ve model numarası gibi birçok faktörden kafanız karışabilir. Fakat burada önemli olan nokta ne istediğiniz konusunda bir karara varmak ve teknik özellikler konusunda bilgi edinmektir.

Örnek vermek gerekirse bilgisayarınızda GTA’nın en son çıkan oyununu oynamak istiyorsanız gereken grafik özelliklerine bakın ve bu özelliklerde bir ekran kartı almayı planlayın. Tabii ki bütçenize göre değişebilir istediğiniz veya alabileceğiniz kart fakat bu tarzda bir kriterle alımı kolaylaştırabilirsiniz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR