Düşük Özellikli Telefonları Hayata Döndürecek Yeni Android Sürümü: Android Go - DC-Tekno
Kapat

Düşük Özellikli Telefonları Hayata Döndürecek Yeni Android Sürümü: Android Go

Anasayfa
Teknoloji Düşük Özellikli Telefonları Hayata Döndürecek Yeni Android Sürümü: Android Go
android-go

Google’ın I/O 2017’de duyurduğu en önemli özellik 1 GB’den düşük RAM’e sahip telefonlar için geliştirdiği yeni Android sürümü Android Go oldu.

Gelişmekte olan pazarları büyük bir potansiyel olarak gören Google, dün akşamki I/O 2017 etkinliğinde özellikle düşük seviye özelliklere sahip Android kullanıcılarını da es geçmeyip onları mutlu edecek bir duyuru gerçekleştirdi. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre 1 GB’den düşük RAM’e sahip olan Android kullanıcıları için Android Go isminde, kendisine has Google Play mağazasına sahip olan yeni bir sürüm geliştirildi.

google-android-go

Açıklamalara göre bu mağazadaki uygulamalar, 10 MB’den düşük olacaklar. Örneğin Facebook Lite gibi, Google da bu mağaza için bazı resmi uygulamaların düşük versiyonlarını indirmeye sunacak. Bu uygulamalardan bir tanesi olan YouTube Go’da video ön izleme ve videoyu yüklemeden videonun kalitesini belirleme gibi seçenekler bulunacak. Ayrıca çevrimdışı kullanım imkanı sunacak uygulama ile beğendiğiniz videoyu önceden indirip, mobil bağlantı ya da Wi-Fi’ya ihtiyaç duymadan izleyebileceksiniz. Ayrıca indirdiğiniz bu videoları diğer kullanıcılarla rahatlıkla paylaşabileceksiniz. Google herkesi düşünmüş gibi.

Diğer bir sürüm özelliği ise tıpkı Chrome’un mobil versiyonunda olan veri tasarruf özelliğinin Android Go’da da olması. Google, Android Go kullanıcılarının internette sörf yaparken fazla veri tüketmesini durduracak. Toplam 191 dil desteğine sahip olacak Android Go, özellikle de Çin ve Hindistan gibi dev pazarlara hitap edecek.

Makalenin başında da bahsettiğimiz gibi 1 GB ve bundan daha düşük RAM’e sahip Android kullanıcılarının kullanabileceği Android Go’ya sahip ilk cihazların, 2018’in ilk aylarından itibaren piyasada olması bekleniyor. Tabi bunun yanında Android O kullanan telefonlarda 2 kat hızlı çalışacak. Detaylar Makalemizde;

Android O’da Telefonlar İki Kat Hızlı Çalışacak!

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR