fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Dünyanın En Kirli 10 Ülkesi

Anasayfa
Karşılaştırma Dünyanın En Kirli 10 Ülkesi
en-az-kirli-ülkeler

Çevre kirliliğinin her dakika artmakta olduğu dünyamızda, yapılan çalışmalar da sorunların tespiti açısından önem taşıyor. Bu konuyla alakalı araştırmalar yapan Eco Expert, oldukça ayrıntılı bir çevre kirliliği haritası hazırlamış.

Eco Experts adlı organizasyonun oluşturduğu bu haritada, dünyadaki en kirli ülkeleri görebiliyoruz.

İngiltere kökenli firmanın uzmanları, hangi coğrafi bölgelerin en kirli olduğunu tespit etmek için hava kirliliği, karbon salınımı, enerji tüketimi ve ülkelerin yenilenebilir enerji kaynaklarına olan bağlılıkları gibi noktalara değinmişler ve 135 ülkeden bilgi toplamışlar; hangi ülkelerin doğaya en çok zarar verdiklerini ve insan sağlığına en yüksek seviyede tehdit oluşturduklarını tespit edebilmişler.

Araştırmalara göre Suudi Arabistan, dünyanın en zehirli ülkesi olarak birinci sıraya oturmuş. Kuveyt, Katar, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi diğer petrol zengini ülkeler de listenin ilk sıralarında yer alıyorlar.

Türkiye ise 135 ülke arasında kirlilik oranı 76 ile 90 arasında yer alıyor. Yani sonuç pek de iç açıcı değil.

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Çin ve hatta Rusya gibi ülkelerin önünde, 66. ülke olarak yer alıyor. Bununla birlikte sıralama itibariyle Hindistan ve İngiltere’den daha kötü durumda. Aynı zamanda İzlanda ve Norveç’in diğerlerine oranla daha yüksek miktarda enerji kullandığı da araştırma ile tespit edilmiş. Bizi şaşkınlığa uğratan en büyük nokta ise en az hava kirliliği olan ülkelerin Afrika’da bulundukları gerçeği. Sırasıyla Kenya, Tanzanya, Etiyopya, Mozambik ve Kamerun listenin en temiz ülkeleri olarak yer alıyorlar. (İlginç!)

En Çok Kirli 10 Ülke

En Az Kirli 10 Ülke

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR