Dünden Bugüne; Game of Thrones'un Kadrosunda Değişen Oyuncular Kimler? - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Dünden Bugüne; Game of Thrones’un Kadrosunda Değişen Oyuncular Kimler?

Anasayfa
Sinema Dünden Bugüne; Game of Thrones’un Kadrosunda Değişen Oyuncular Kimler?
game-of-thronesun-kadrosunda-degisen-oyuncular-kimler

Dünyanın en sevilen yabancı dizisi Game of Thrones, bünyesinde birçok oyuncuyu barındırdı ve barındırmaya devam ediyor. Dizinin kadrosunda ise çeşitli nedenlerden dolayı zaman zaman değişikler yaşanabilmekte. O hâlde gelin Game of Thrones’ta oyuncu değişikliği yaşanan rollere birlikte göz atalım.

1- Daenerys Targaryen

Tamzin Merchant dizinin pilot bölümünde oynamış fakat sonrasında yerini Emilia Clarke’a bırakmıştır. Tudors dizisindeki performansıyla dönem dizilerinde başarılı olabileceğini kanıtlayan Tamzin Merchant’ın neden kadrodan çıkarıldığı ise hâlâ bilinmemekte. Peki pilot bölümü izleyenlere bu soruyu yöneltmeden geçmeyelim. Sizce yeni Targaryen mı yoksa eski Targaryen mı?

2- Catelyn Stark

Tamzin Merchant gibi pilot bölümünün ardından diziden ayrılan bir diğer isim ise Jennifer Ehle’ydi. Ehle yaptığı açıklamada, George Martin’in kitaplarını çok sevdiğini ancak kızının doğumunun hemen ardından böyle uzun süreli bir rol üstlenmeyi istemediğini açıkladı. Bunun üzerine Catelyn Stark rolüne Jennifer Ehle yerine, Michelle Fairley seçildi. Yani dizide Michelle Fairley isminin oynaması tamamen şans eseri.

3- Dağ

İlk sezonda Dağ olarak karşımıza Conan Stevens çıkmıştı. Ancak Stevens, Hobbit filmindeki rolü nedeniyle diziden ayrılmak zorunda kalmıştı. İkinci sezonda yerine Ian Whyte geçti. Ancak o da fiziksel olarak yetersiz kaldığından, dördüncü sezonda Dağ rolüne İzlandalı Thor Bjornssen seçildi. Kısacası bi Dağ’ı tutturamadılar. 🙂

4- Tommen Baratheon

Tommen Baratheon olarak Callum Wharry’i sadece ilk iki sezon izlemiştik. Tommen’ın Game of Thrones için anahtar bir figür olmasının ardından yetkililer, Margaery Tyrell’le evlenebilecek bir Tommen’a ihtiyaç duydu ve rolü Dead-Charles Chapman’a verdiler.

5- Daario Naharis

Üçüncü sezonda Daario Naharis olarak Ed Skrein’ı izlemiştik. Ancak Skrein’ın Game of Thrones macerası sadece üç bölüm sürmüştü. Skrein’ın ayrılma nedeni zamanlama sorunu olarak açıklansa da Skrein, ayrılışını politik nedenlere bağlamıştı. Dördüncü sezondan beri ise Daario Naharis olarak Michiel Huisman’ı izliyoruz.

6- Myrcella Baratheon

Myrcella, Dorne’a gönderilmeden önce dizide birkaç kez karşımıza çıkmıştı. İlk iki sezonda Aimee Richardson tarafından hayat verilen Myrcella Baratheon rolü, beşinci sezonda Nell Tiger Free’ye devredildi.

7- Üç Gözlü Kuzgun

Dördüncü sezonda Struan Rodger’a emanet edilen Üç Gözlü Kuzgun rolü, altıncı sezonda Max von Sydow’a verilmişti.

8- Beric Dondarrion

İlk sezonda Beric’in kısa bir hikâyesi vardı. Ancak üçüncü sezonda Arya’nın hikayesinde önemli bir yer tuttu. İlk sezonda David Michael Scott’a teslim edilen Beric Dondarrion rolü, üçüncü sezonda Richard Dormer’a verilmiştir.

9- Richard Karstark

İlk sezonda Steven Blount’un hayat verdiği Richard Karstark, ikinci sezonda John Stahl’e devredildi.

10- Selyse Baratheon

İlk sezonda Sarah McKeever’ın hayat verdiği Selyse Baratheon, sessiz bir görünümdeydi. Ancak Stannis’in Demir Taht’ta hak talep etmesiyle birlikte Selyse karakterinin dizideki payı da genişlemiş ve beraberinde rol üçüncü sezonda Tara Fitzgerald’a verilmiştir.

11- Dickon Tarly

Altıncı sezonda Freddie Stroma’nın canlandırdığı Dickon Tarly’i, Sam’in kardeşi olarak izlemiştik. Yedinci sezonda ise farklı bir Dickon izledik. Zira yedinci sezonda Dickon Tarly rolü Tom Hopper’a emanet edildi fakat Hopper’ın Game of Thrones macerası pek de uzun sürmedi.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 1 0 0 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR