Deadpool Filmini Facebook'a Yükleyen Kişi Tutuklandı - DC-Tekno
Kapat

Deadpool Filmini Facebook’a Yükleyen Kişi Tutuklandı

Anasayfa
Sinema Deadpool Filmini Facebook’a Yükleyen Kişi Tutuklandı
deadpool-filmini-facebook-a-yükleyen-kişi-tutuklandı

Deadpool filmini daha yeni vizyona girmişken Facebook’a yükleyen bir genç, ‘telif hakkı ihlali’ suçundan dolayı FBI tarafından tutuklandı.

Ortaya çıkan bir yapımın, yaratan kişiye ait olduğunu simgeleyen ve yapımın, yaratıcısı olmadan herhangi bir yerde paylaşılmasını ya da kullanılmasını yasaklayan telif haklarının ihlali günümüzde çok büyük cezalara sebep olabiliyor. Ya en fazla ne olabilir ki? Diye düşünmeyin! Bakmışsınız ki telif hakkı ihlali nedeniyle bir an kapınız çalınabilir hatta ve hatta milyonlarca lira para cezasına çarptırılabilirsiniz.

FBI, 2016 yılında yayınlanan Deadpool filmini vizyona girdikten sadece 8 gün sonra, Kaliforniya’da yaşayan Trevon Maurice Franklin isimli 21 yaşındaki bir genci Facebook’a yüklediği için tutukladı. FBI’a göre Franklin, film henüz vizyondayken Deadpool filmini dijital mecralarda paylaşarak yaklaşık 5 milyon kişinin bu eseri herhangi bir ücret ödemeden izlemesine neden oldu. Tabi yapımcılara da demek ki 5 milyon kişi ağır gelmiş ve olayı mahkemeye taşımışlar.

Ayrıca dijital mecralara yüklediği bu görüntüyü fiziksel olarak da çoğalttığı iddia edilen genç, “telif hakkı ihlali” suçundan dolayı 3 yıl hapis istemiyle yargılanacak. Siz siz olun bana bir şey olmaz aklıyla bu işlere kalkışmayın. Bizden demesi.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 2 0 0 0 0

“Deadpool Filmini Facebook’a Yükleyen Kişi Tutuklandı” üzerine 1 yorum

  1. Hakan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR