Kapat

Crytek ve Kinguin İşbirliği Yapacak!

Anasayfa
Oyun Crytek ve Kinguin İşbirliği Yapacak!

Ünlü oyun geliştiricisi Crytek’ den büyük adım Kinguin ile işbirliğine giriyor.


Büyük ve İlk dijital oyun marketi olan Kinguin, Crytek ile işbirliğine girdiğini duyurdu. Yapılan bu anlaşma gösteriyor ki Crytek, Kinguin.net dijital oyun marketinde kendi oyunları satacak ve resmi satış sorumlusu bizzat Crytek olacak ve fiyat vb. detayları kendi belirleyecek.

Bu anlaşma en çok Kinguin açısından oldukça öenmli olacak gibi görünüyor, nedeni ise Crytek başarıları ile dünya çapında bilinen bir stüdyo ve bu nedenle de, Kinguin dijital oyun marketinde kendi resmi mağazasını açan ilk geliştirici şirket oldu.

Crytek tarafında ise geliştirdiği oyunları platformun olağan 6.5 milyon oyuncusuna direkt olarak sunma imkanı buldu, hemde fiyatlandırmayı kendi başına yapma imkanını elde etmiş oldu.

Kinguin’n CEO’su aynı zamanda kurucusu olan “Viktor Wanli” Crytek ile arasında yaptıkları anlaşmayı şu şekilde açıkladı ;


“Kinguin’de daima oyun geliştiricilerinin kendilerini rahat hissedebilecekleri bir ortam yaratmayı hedefledik. Crytek gibi saygın bir stüdyonun da Kinguin’e katılması bu amacımızı gerçekleştirdiğimizin bir simgesi. Bu şartların diğer büyük geliştiriciler için de uygun olduğunun bir işareti. Kinguin’in kapılarının bizimle çalışmak isteyen tüm geliştiricilere açık olduğunu belirtmek istiyorum.”

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR