Çocukları Okula Nasıl Hazırlamak Gerekir? - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Çocukları Okula Nasıl Hazırlamak Gerekir?

Anasayfa
Eğlence Çocukları Okula Nasıl Hazırlamak Gerekir?

Okul’a yeni basliyacak olan çocuklari önemli suprizler ve yeni yasam sekli beklemektedir. Çocuklari okula hazirlarken anne ve babalar oldukça heyecanlaniyor. Bilhassa tüm ihtiyacini tek basina gideremeyen çocuklar sorun olabiliyor.

Özellikle yapilmasi gerekenleri kisaca bir hatirlayalim. Okulun ilk günleri baslamadan yapilmasi gerekenler;

  • Çocugumuzu okula gidecegi için önceden onu motive etmeliyiz.
  • Cocuklarin okulda rahat edebilmesi için tuvalet aliskanligini kendisine ögretmeli ve okulda iken kendisini yapabilmelidir.
  • Anne ve babadan ayrilacagi için biraz yalnizlik sorunu çekebilir. O yüzden psikilojik olarak destek verilmeli ve bu dönem iyi asilmali.
  • Okul’a gidecek ayni yastaki çocuklar ile bir arkadas ortami hazirlanmali okulda iken daha rahat uyum suresi saglanmalidir.
  • Okulun korkulacak bir yer olmadığını aksine orada geçireceği zamanın hem öğrenmeye hem de eğlenmeye yönelik olduğunu anlatmaya çalışın.
  • Sorunluluk bilinci ve özgüven asilamasi (bilinçlendirme) yapilmalidir. Bu okulda ve kendi dünyasinda çocugun gelisimine katki saglar.
  • Okul’a gitmeden önce evde çcougumuzu okula adapte etmek için okulda yapilan çalismalari evimizde çocugumuz ile yapmaliyiz. Örnegin; kagit kesme, katlama, yazma, resim yapma vb. gibi.
  • Zaman kavramlarini çocugumuza ögretelim. Bunun yaninda sayi sayma, beraber oynama, dinleme ve uygulama aliskanliklari kazandirmaliyiz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR