Çocuklar İçin Eğitici Mobil Uygulamalar - DC-Tekno
Kapat

Çocuklar İçin Eğitici Mobil Uygulamalar

Anasayfa
Teknoloji Çocuklar İçin Eğitici Mobil Uygulamalar
çocuklar-için-eğitici-mobil-uygulamalar

Eminiz ki ebeveynler, akıllı telefonları ve tabletleri çocuklarından uzak tutmak için bin bir türlü yollara başvuruyorlar. Oysaki çocukları teknolojiye esir etmeden, teknolojiden faydalanmak mümkün. Akıllı telefonların havada uçuştuğu bir dünyada eminiz ki sizde küçüklüğünüzü yaşasaydınız, sokaklarda çamurdan oyuncak ev yapmaya kalkmazdınız.

Çocuğunuz için eğitici uygulamaları indirerek hem teknoloji ile ilgili endişelerinizi yenebilir hem de çocuğunuzun verimli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

1- Paintbox

Birbirinden güzel özellikleri bulunan bu uygulama, çocukların resim yeteneklerini geliştirmelerine fırsat tanıyor. Çocuklar fırça türlerini, renkleri, ışık ayarlarını istedikleri gibi seçip şaheserler yaratabilirler. Hem çocuk gelişimi hemde çocukların yeteneklerini keşfetme açısından muhteşem bir uygulama denebilir.

2- Music Tales

Müzik üzerine kurulmuş olan bu uygulama, çocukların müzik zevklerini geliştirmesi için tasarlanmış bir sistem. Hem çocukların gizli kalmış müzikal yeteneklerini öne çıkarıyor hem de ailecek şarkı söyleyerek, çocuğunuzla olan sosyal ilişkiyi geliştirmenize yardımcı oluyor. Bir üstteki uygulama tek farkı ise alanların farklı olması. Müziğe ilgisi olan çocuklar için bu uygulama resme ilgisi olan çocuklar içinse bir üstteki uygulamayı indirebilirsiniz.

3- Memori For Kids

Farklı zorluk seviyeleri bulunan uygulamada çocuklar değişik ögeleri birleştirerek hafızalarını güçlendiriyorlar. Zeka gelişimine birebir faydalı olan bu uygulama çocukların zihnini genişletirken teknolojiden de yararlanmalarına olanak sağlıyor.

4- Reading Raven

Dünya üzerinde birçok kullanıcısı olan bu uygulama çocukların İngilizce öğrenmesini kolaylaştırıyor. Kahramanımız eğlenceli, sırt çantasında kitaplar taşıyan sevimli bir karga, harfleri, kelimelerin okunuşunu, basit cümleler kurmayı eğlenceli bir şekilde öğretiyor. Bu sayede çocuklar hem sıkılmadan vakit geçirebilecek hemde bir dil öğrenimine adım atacaklar.

5- Shape Builder Preschool Puzzle

Puzzle, her ne kadar yetişkinler tarafından tercih edilse de aslında çocuklar için süper bir oyundur. Minik kalpler parça-bütün ilişkisini, problem çözmeyi, sabırlı olmayı puzzle yaparak öğrenirler. Bu uygulamada parçalanmış ve renksiz ögeler renkli parçalarla birleştiriliyor. Puzzle tamamlandıktan sonra çıkan ses efektleri çocuğunuzun başka oyunlar oynarken taklidini yapmaya çalışacağı efektler olacak. Şuana kadar anlattığımız uygulamaların en eğlencelisi diyebiliriz. Ayrıca bu uygulamada ebeveynler tarafından tam puan almış durumda.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

“Çocuklar İçin Eğitici Mobil Uygulamalar” üzerine 1 yorum

  1. Gökmen says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR