CMD İle İnternet Nasıl Hızlandırılır? - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

CMD İle İnternet Nasıl Hızlandırılır?

Anasayfa
Nasıl Yapılır CMD İle İnternet Nasıl Hızlandırılır?
İnternet-Hızı-BTK

İnternet hızı herkesin sorunu olmaya halen devam ediyor. Bu hız sorununu servis sağlayıcılarını arayarak bilgi versek de bir türlü iyi sonuçlar elde edemiyoruz. Size servis sağlayıcılarını aramadan önce birkaç CMD komutu ile internet hızlandırma yöntemini anlatacağız.

Önce İnternet Hızımıza Bakalım

Başlat menüsünden cmd yazın ve çıkan komut satırını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. İlk önce ”ipconfig /all” yazın ve enter yapın ağ geçidinizin IP adresinizi bulun. Daha sonra ”ping -t” den sonra yazıp enter yapın.

cmd-komutlari-ile-internetinizi-hizlandirin
IP Yenileme Yapalım

Şimdi ise komut satırına ”ipconfig /renew” yapalım. Bu işlem sayesinde IP adresimizi yenileyeceğiz. Bu işlem sonrası internetinizin hızlandığını fark edeceksiniz.

Şimdi Sıra DNS’lerde

Flushdns ile DNS kayıtlarını yenileyecez. Burada kalan DNS adresleri haftalar öncesinden kalmış olan DNS‘ler olabilir. Komut satırına ”ipconfig /flushdns” yazarak DNS adreslerini yenileyelim.

cmd-komutlari-ile-internetinizi-hizlandirin3

İnternetimizi temizledik servis sağlayıcınızın size sunduğu max hızdan faydalabilirsiniz. 🙂

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR