Clash of Clans Menü Tanıtımı - Yeni Başlayanlara ! - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Clash of Clans Menü Tanıtımı – Yeni Başlayanlara !

Anasayfa
Mobil Clash of Clans Menü Tanıtımı – Yeni Başlayanlara !

Android oyunları arasında en çok oynanan oyunlardan olan Clash of Clans’ı anlatıp yeni başlayanların ilk olarak ne yapması gerektiğinden bahsedeceğim. Oyunun isminden de anlaşılacağı gibi oyunda diğer oyuncularla beraber kurulan klanların birbiriyle savaşmasına dayanır. Tabi tek başınızı da oyuna girip köyünüzü geliştirip savaşlar yapabilirsiniz.Oyunu kendi köyümden örneklerle sizlere anlatacağım.

İlk olarak size sol üstte yer alan mavi alandan bahsedeceğim. Bu kısım bizim seviyemizi gösterir ve oyun içindeki aktivitelerimiz doğrultusunda artar. Köyümüzle beraber kazandığımız başarılarla artan bu kısmın artması git gide zorlaşmaktadır.

Oyun kupalarımız kısmı ise tahmin edebileceğiniz gibi oyunda kazandığımız kupaların sayısını göstermektedir. Oyuna ilk başladığınızda niçin benim kupam yok diye düşünebilirsiniz. Fakat kupaları oyunu oynayan diğer kişilerle oynarak kazanırsınız. Diğer oyunculara saldırmanız için ise oyunda bir süre kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir.

Ligler kısmı ise yine ilk başta ulaşamadığınız oyunda belirli bir seviyeye geldikten sonra açabildiğiniz bir alandır.Burada seviyenize göre liglere girersiniz. Fakat bunu oyun otomatik olarak yapmaktadır. Buradaki lig seviyeleri ise en kötü seviyeden başlayıp en iyi seviyeye doğru şunlardır. Bronz3,Bronz2,Bronz1,Gümüş3,Gümüş2,Gümüş1,Altın3,Altın2,Altın1,Kristal3,Kristal2,Kristal1,

 

Usta3,Usta2,Usta1,Şampiyon…

Klan Savaş Alanında ise yine oyunda maddi durumunuza göre bir süre sonra inşa edebileceğiniz klan kalesi sayesinde üyesi olduğunuz klandakilerle sohbet edip asker yardımı alabileceğiniz bölümdür.

Saldır kısmı ise diğer oyunculara ve tek oyuncu modunda oynayabileceğiniz alandır. Oyuna başladığınız süre zarfında tek oyuncu kısmında oynamanızı öneririm. Çünkü oyun size bir süre saldırı almamanız için kalkan veriyor. Bu süre zarfında tek oyuncu modunda savaşabilirsiniz. Yeri gelmişken belirteyim; saldırı yediğinizde savaşı kaybettiyseniz duruma göre yeni kalkanlar alırsınız.

Kalkan ise üst paragrafta belirttiğim gibi kalkan altında olduğunuz süreyi belirtir.

İnşaatçı kısmı ise sizin çalışan işçilerinizi gösterir. 2/2 olduğunda var olan 2 işçiniz boşta anlamındadır. Fotoğraftaki gibiyse de 2 işçiniz de çalışıyor anlamındadır.

Sırada ise kaynaklarınız var. Başlangıç olarak 3 adet kaynak bulunmaktadır. Altın,İksir ve yeşil taş.Bu 3 kaynaktan altın ve iksiri dükkandan alacağınız altın madenleri ve iksir toplayıcılarıyla elde edebilirsiniz. Ayrıca savaşlarda rakiplerinizden de bunları ganimet olarak elde edebilirsiniz. Tabi ki liglere girdiğiniz zamanda her savaş için bonus ganimet elde edersiniz. Yeşil taş elde etmek ise biraz zor oyun size bir miktar veriyor fakat zamanla bitiyor ve elde etmek için köyünüzde bulunan ağaçları taşları vs. kaldırmanız gerekmektedir.Böylece altlarından yeşil taş ve seviye atlama puanı alabilirsiniz.

Köy düzenleme alanında ise köyünüzü istediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz.

Başarılara tıkladığınızda ise çeşitli görevleri göreceksiniz. Fakat bu görevleri oyun ilerledikçe doğal olarak yerine getirmiş olacaksınız.Bu görevleri yerine getirdikçe yine seviye atlama puanı ve yeşil taş elde edeceksiniz.

Arkadaşlar oyun içi menüleri genel olarak böyleydi. Gerçekten çok zevkli bir oyun. Küçük büyük birçok kişi tanıyorum bu oyunu oynayan. Umarım sizde yazımızı okuyup oyuna başlarsınız.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR