Çin’in En Berbat Kavşağı! - DC-Tekno
Kapat

Çin’in En Berbat Kavşağı!

Anasayfa
Eğlence Çin’in En Berbat Kavşağı!
huangjuewan

Çin’in Çongçing kentinde bir hafta önce açılmış olan 5 katlı ve 8 rampalı kavşak, görenleri hayrete düşürüyor. Yanlışlıkla giren birinin yolunu bulması en az bir gününü alır.

Çin’de bulunan Çongçing kentinin 8 milyon nüfusu var. Geçtiğimiz hafta tamamlanan ve kullanıma açılan bu kavşak, kuşbakışı bakıldığında dahi inanılmaz şekilde karmaşık görünüyor.

Dünya basınında ‘Spagetti Kavşak’ lakabının verildiği kavşakta toplam 5 kat bulunuyor. En üst kısımda yolculuk eden bir kişinin yerden 37 metre üstte bulunduğu kavşakta tüm bu yolların birbirine bağlanması için toplamda 20 rampa kullanılmış. Bu kadar kavşaklı bir inşaatın yapımına çalışanlar dayanabildi mi, acaba.

çin-in-en-berbat-kavşağı

Yapımına 2009 yılında başlanan Huangjuewan adındaki kavşak hakkında konuşan yetkililer, kavşağın 8 farklı yönden gelen araçları doğru yöne yönlendirdiğini belirtiyorlar. Çin’in resmi haber ajansı Xinhua’ya açıklamalarda bulunan yetkililer, şehir merkezi – havalimanı – şehirlerlarası yolları birbirine bağlaması açısından bu kavşağın son derece gerekli olduğunu belirtiyorlar.

Kavşağın böylesine ‘ilgi çekici’ bir tasarıma sahip olması, Çin’in Twitter’ı Weibo kullanıcılarının ”Kavşağı gören navigasyonum ‘Nereye istiyorsan oraya dön, beni rahat bırak.” “Bir çıkışı kaçırdın mı Çongçing’e dönmek için bir günün gitmiş demektir.” gibi eğlenceli yorumlarda bulunmasına sebep oldu.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR