Kapat

Çalışanları İçin Havai’de 2.5 Milyon Dolarlık Ev Aldı!

Anasayfa
Eğlence Çalışanları İçin Havai’de 2.5 Milyon Dolarlık Ev Aldı!
sumit-mehra-çalışanlarına-ev-aldı

Geçtiğimiz aralık ayında, Y Media Labs şirketi kurucu ortağı ve CEO’su Sumit Mehra, Amerika’da bulunan 80’e yakın çalışanını yıllık toplantı için Havai’de topladı.

Mehra, herkes oradayken şaşırtıcı bir açıklama yaptı: Havai’de 460 m² alanda bulunan bu evi tüm çalışanlar Y Media Laps ile çalıştıkları süre boyunca ücretsiz kullanabilecekler. İş görevleri ne olursa olsun herkes ailesiyle birlikte bir hafta boyunca hiçbir karşılık ödemeden bu rüya evde tatil yapabilecek.

Evin değerinin yaklaşık 2.5 milyon dolar olduğu açıklandı. Ana binada 3 yatak odası ve 3 banyo bulunurken misafir evinde de 2 yatak odası ve 2 banyo yer almaktadır. Yani çalışanlar isterse 10 kişilik bir aile ile gidebilir isterse de koca evde tek başına tatil yapabilir. Tek başına 460 m2 evde konaklamak çok müthiş olur değil mi? 🙂

sumit-mehra-çalışanlarına-ev-aldı-işte-o-ev

Mehra, çalışanlarına teşekkür etmek istemesi sebebiyle bu evi aldığını söyledi. Havai’ye tatile gittiklerinde Mehra’ya bu fikri karısı vermiş. Mehra hemen evi satın almak istese de sahibi satmak istemediği için süreç uzamış. Sonunda Mehra evi almış.

Aynı zamanda Mehra, bu evin şirketin başarısından dolayı çalışanlarına duyduğu minnettarlığı simgelediğini düşünüyor. Apple gibi büyük markalara uygulama tasarlayıp pazarlayan Y Media Laps, kendi imkanlarıyla dışarıdan fon almadan küçük bir startup’tan 80’i Silikon Vadisi’nde, 200’ü ise Hindistan’da olan 280 kişilik bir şirket haline geldi. Mayıs 2015’te ise reklam şirketi MDC Partners tarafından satın alındı.

Mehra: “Sıradan olmayan yöntemlerle, çalışanlarımıza teşekkür etmek istedik.” Müthiş bir teşekkür çeşidi…

Mehra ilk açıklamasını yaptığında idari personel de şaşkınlık içerisinde kaldı. Ne olduğunu anlamaya çalışan insanlar ya da şimdiden bir hafta ayırmak isteyen çalışanlar tarafından soru yağmuruna tutuldular. Gelen soruların çoğu bunun sadece üst düzey çalışanlar için mi geçerli olduğu yönündeydi.

Ama bu sorunun cevabı hayır, fırsattan herkes faydalanabilecek. Adil olmak amacıyla herkes bir kerede bir hafta ayırabilecek ve öncelik de pozisyonuna bakılmaksızın çalışma süresine göre verilecek.

Mehra, “Böylelikle ilk sırayı garantilemiş oldum” diyerek şaka yaptı. Şakası bile fantastik.

Ocak’ta çalışanlara açılan ev, henüz bir hafta bile boş kalmadı ve çalışanlar sırayla Havai’ye bir haftalık tatil yapmaya devam ediyor.

Mehra, çalışanlara gereken değerin verilmesine inanıyor. Çalışanların mutlu kalması için maaş zammı ya da ikramiye yerine bu gibi şirket genelindeki yatırımların daha iyi olduğunu düşünüyor. Son olarak, Hindistan’daki çalışanlara da açık olan Havai’de ki eve bu çalışanların ulaşımının zor olacağının farkında olan Mehra, konu ile ilgili çalışmalara da başvuracak.

Her işe lazım patron demekten başka bir şey düşmüyor bize.

“Çalışanları İçin Havai’de 2.5 Milyon Dolarlık Ev Aldı!” üzerine 2 yorum

  1. Furkan O. says:
  2. SosyalO says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR