Büyük girişimlerdeki kod satır sayısına inanamayacaksınız! - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Büyük girişimlerdeki kod satır sayısına inanamayacaksınız!

Anasayfa
Teknoloji Büyük girişimlerdeki kod satır sayısına inanamayacaksınız!

Google Mühendislik Müdürü Rachel Potvin, geçen sene Google servislerinin tamamının 2 milyar kod satırından oluştuğunu açıklamıştı. Bir çok kişi tarafından da eleştirilmişti. Kimisi doğru kimisi ise yalan diye söylemlerde bulunuyordu.

Yabancı kaynaklı teknoloji sitelerinde paylaşılan görsele göre büyük girişimlerde daha doğrusu İnternet markalarında ki kullanılan kod satır sayıları Coderların işlerini çok zor olduğunu gösteriyor. Örneklendirmek gerekirse bir iPhone uygulaması yaklaşık 40 bin kod satırından oluşuyor.

Resimdeki tabloya göre Windows 7 39 milyon 300 bin satır kod ile, uzay mekiği ise 400 bin satır kod ile çalışmakta. Listede Facebook ve Google gibi büyük markaların da kod satır sayısı bulunmakta. Bir çok kişi Google’un satır sayısı hakkında tartışma yapmıştı. Evet doğru diyenler kazandı diyebiliriz.

Tablo, Google’un gerçekten de 2 milyar kod satırından oluştuğu gösteriyor. Facebook’taki işlevlerin çoğu sosyal ağlarda olmamasından dolayı daha fazla kod satırı beklediğimiz kesin. Ama Facebook’un sahip olduğu kod sayısı beklentinizden çok daha düşük diyebilirim. Evet tabloya göre 61 milyon kod satırından oluştuğu gözüküyor.

Evet bazı projelerin gerçekten de çok fazla kod kullanılarak hayata geçirildiği doğru. Ama daha doğru bir kodlama ile çok daha düşük kod kullanarak aynı projelerin hayata geçirebileceğini düşünüyorum. Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR