Bu SEO Taktikleri İle Siteyi İkiye Katlayın - DC-Tekno tablanca.com - tablanca Kaynaklar ve Bilgiler.
Kapat

Bu SEO Taktikleri İle Siteyi İkiye Katlayın

Anasayfa
Seo Bu SEO Taktikleri İle Siteyi İkiye Katlayın
seo taktikleri

Seo taktikleri ile ilgili bir çok makale görebilirsiniz. Bu taktikler uzun, kafa karıştırıcı ve bu konularda biraz da temelinizin olmasını gerektirebilir. Blog sitenize uygulayacağınız seo taktikleri sayesinde iyi bir trafik elde edebilirsiniz. Bu trafikleri kalıcı hale getirebilirsiniz. Peki bu işlemler nasıl yapılır dersiniz. Hemen sizlere çoğu kişinin kullanmadığı veya sizleri 1-0 öne çıkaracak bir kaç seo taktiği vereyim.

sitenizi-birkac-seo-taktigi-ile-guclendirin

1) Makalenize Uygun Kelimeler Kullanın

İçeriklerinizi oluştururken uygun kelimeler kullanın, bu kelimeler sürekli tekrar etmeniz içeriği güçlendirmez konuyla ilgili temel kelimenin çeşitli versiyonları makalede kullanmanız içeriği oldukça güçlendirecektir.

Peki tam olarak ne demek istiyorum. Şu şekilde ifade edelim. İçeriğiniz şu şekilde olsun ”Seo Nedir” gibi bir içerik hazırladığınızda makalenizde SEO NEDİR gibi sürekli tekrar yapmanız içeriği güçlendirmez. Yani seo uygunluğu kazandırmaz.

Ancak içeriğinizde SEO ile ilgili Makale, Optimizasyon, İçerik, Özgünlük gibi kelimeler kullanmanız içeriğinizi seo bakımından güçlendirecektir.

1.-Makalenize-Uygun-Kelimeler-Kullanın2) Boş Sayfalara Çıkan Linklerden Kurtulun

Tüm arama motorları yani Google, Yandex, Bing gibi devler sayfaları taramak ve bu tarama sonucu en iyi sonucu ziyaretçi ile paylaşmakta. Sizlerde en iyi içeriğin bende olduğunu ve sitenizin ilk sıralarda çıkması ile uğraşıyorsunuz.

Peki sunmuş olduğunuz kaynak linkinizin boş bir sayfaya çıktığını yani 404 sayfasına çıktını düşünsenize, bu hem içerik arayan için hemde arama motorları için hiç hoş karşılanmayan durumlar. Arama motorlarındaki indexlenen sayfalarınız 404 sayfalara çıkarsa Google bu boş sayfalarınız yüzünden sitenizi en arka sıralara atabilir buda sizi oldukça olumsuz etkileyecektir.

Bu durumdan dolayı indexlenen 404 sayfalarından kurtulmanız gerekiyor.

sitenizi-birkac-seo-taktigi-ile-guclendirin-2

3) Resimlere Anlamsız İsim Koymaktan Kurtulun

İçeriklerinizde kullandığınız resimleriniz neden anlamsız isimlerde resimler olsun ki, yani 0ewqojeqwoejwq31231.png gibi bir resim ismi sizde hiç fayda sağlamayacaktır.

  • Resimlerinizde içerikleriniz ile ilgili anlamlı kelimelerden bir isim verin.
  • Resim dosyalarınıza alt-title oluşturun.
  • Resimlerin boyutlarını düşürün bu işlemi yaparken ziyaretçilerinizin gözlerini kör edecek ve çirkin resimler ortaya çıkarmayın.

sitenizi-birkac-seo-taktigi-ile-guclendirin-5

4) Rakiplerinizi Tanıyın

Rakiplerinizin nerelerden hit sağladığını iyi takip edin. Bu rakipleriniz ile aynı içerik hazırlamanız değil onlardan sadece fikir almanızı ve onlardan daha iyi içerikler çıkarmanız da bir ön fikir vermesi gibi düşünebilirsiniz.

İçeriklerinizi hazırlarken rakipleriniz en çok hangi konularda hit kazanmışsa ona yönelip o konuya yoğunlaştıktan sonra iyi bir tarafik elde edebilirsiniz. Bu hem SEO kalitenizi hem sitenizi olumlu yönde etkileyecektir.

sitenizi-birkac-seo-taktigi-ile-guclendirin-3

5) Kırık Linklerinizi Düzeltin

Sitenizdeki kırık linkler yani boş sayfalara veya hiçbir sayfaya çıkmayan linkler sitenizin kalitesini olumsuz yönde etkiler. Bu linklerinizi zaman zaman kontrol edip farklı sitelere yönlendirdiğiniz linkleri düzeltmeniz SEO açısından olumlu yönde bir adım atmış olursunuz ve içeriklerinizin kalitesi Google tarafından daha ön planda tutulur.

sitenizi-birkac-seo-taktigi-ile-guclendirin-56

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 2

“Bu SEO Taktikleri İle Siteyi İkiye Katlayın” üzerine 8 yorum

  1. Furkan says:
  2. birNC says:
  3. Rumkale tekne turu says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR