BTK’dan Herkesi Şaşırtan WhatsApp Anketi! - DC-Tekno
Kapat

BTK’dan Herkesi Şaşırtan WhatsApp Anketi!

Anasayfa
Teknoloji BTK’dan Herkesi Şaşırtan WhatsApp Anketi!
btk-whatsapp-kapanacak-mı

BTK, dün Twitter’dan yayınladığı anketle herkesi şaşırtmayı başardı. Ankette WhatsApp yerine kullanabileceğimiz uygulamalar soruluyor. Bu ne demek?

BTK ismini son yıllarda özellikle son aylarda fazlaca duymaya başladık. Türkiye’nin kullandığı interneti, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTK) tarafından kontrol altında tutuluyor. Adil Kullanım Kotası ile gündeme gelen BTK, 1 Mayıs itibari ile AKK’lerde düzenlemeye gidilmesi yönünde bir karar vermişti hatırlayacağınız üzere. Bu güzel adımların dışında geçtiğimiz gün, dünyanın en büyük internet ansiklopedisi olan Wikipedia’ya uygulanan erişim engeliyle de gündeme gelen BTK, eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Peki şuan ki bu whatsapp olayı ne?

Dün ise BTK’dan yepyeni bir hareket daha geldi. Resmi Twitter hesabından yayınladığı bir anketle, “WhatsApp olmasaydı hangi uygulamayı kullanırdınız?” diye soran BTK, kullanıcıları bir hali şüphede bırakmış durumda.

btk-whatsapp-anketi

Ekşi Sözlük’te “WhatsApp kapatılacak mı?” “Neden anket yapılıyor?” gibi soruları gündeme getiren anket, kullanıcılara korku salmaya devam ediyor. Tabi haliyle bize de. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma programı olan WhatsApp, telefonların olmazsa olmazı olan bir program halini aldı. Mesajlaşma algısını SMS’lerden kırarak, internete taşımayı başaran WhatsApp’ın akıbeti şu anda belirsizliğini koruyor. Bunların dışında şıklarda yer alan “Bip” uygulamasının Turkcell’in programı olduğunu ve BTK’nın bu programın reklamını yapmaya çalıştığını belirten birçok insan bulunuyor. Yakın bir zamanda BTK’dan konuya ilişkin bir açıklama yapması bekleniyor.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

“BTK’dan Herkesi Şaşırtan WhatsApp Anketi!” üzerine 1 yorum

  1. Ege Beşiroğlu says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR